Суд пояснив, що не відсторонив Труханова, бо в нього вже є запобіжний захід

Ризик незаконного впливу Геннадія Труханова на свідків та інших підозрюваних вже усунутий обраним йому запобіжний заходом і не може бути підставою для відсторонення від посади.

Про це йдеться у мотивувальній частині ухвали Солом’янського суду від 27 лютого, якою відмовлено у відстороненні Труханова, повідомляє «Судовий репортер». Як відомо, 6 березня це рішення підтвердив Апеляційний суд Києва.

Під час негласних слідчих (розшукових) дій зафіксовані телефонні вказівки Труханова своїм підлеглим, зокрема негайно перерахувати кошти місцевого бюджету на користь фізичних осіб, з якими мер має особисті та дружні стосунки. Детективи вважають, що підозрюваний має над чиновниками мерії абсолютний контроль.

Адвокат Труханова заперечував проти відсторонення. Він зазначав, що в клопотанні не вказано конкретних свідків на яких може тиснути підозрюваний. Також захисник повідомив, що придбане приміщення по вул. Косовська, 2-Д в м. Одеса працює, а за придбання Одеською міською радою цього об’єкта нерухомості проголосувало близько 47 депутатів.

Однак суд з’ясував, що ризик впливу Труханова на фігурантів розслідування вже убезпечено ухвалою про обрання запобіжного заходу, якою його зобов’язано утриматись від спілкування з представниками низки приватних компаній, свідками та підозрюваними у справі поза межами процесуальних дій.

Прокурор повідомив, що один із працівників мерії, який раніше давав покази, тепер відмовляється свідчити на підставі ст. 63 Конституції (право не давати покази щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів). Але суд не отримав доказів, що свідок змінив свою поведінку внаслідок впливу Труханова чи інших осіб.

Посилання прокуратури на можливу змову і співучасть Труханова з іншими невстановленими особами суд визнав неконкретизованим.

При цьому суддя Дмитро Кратко зазначив, що НАБУ може ініціювати збільшення переліку свідків і підозрюваних, з якими підозрюваному Труханову необхідно заборонити спілкуватися щодо обставин у справі.

Доказів того, що Труханов на посаді мері може знищити будь-які докази суду не надано, а навпаки є дані, що необхідні речі та документи вже були вилучені

15 лютого Солом’янський суд відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки нардепа від БПП Дмитра Голубова. Суд визнав підозру меру Одеси Геннадію Труханову обґрунтованою, але більшість ризиків недоведеними. Суд визнав тільки ризик впливу Труханова на свідків та інших підозрюваних і вирішив, що його можна усунути обов’язком не спілкуватися з цими особами, що гарантується запобіжним заходом у вигляді особистої поруки.

Як відомо антикорупційна прокуратура подала апеляцію на це рішення. 26 лютого Апеляційний суд залишив рішення без змін. Труханова підозрюють у заволодінні 185 млн грн коштів міського бюджету через придбання приміщення для міськвиконкому (ч.5 ст. 191 КК). Якщо його вина буде доведена у суді, йому загрожує до 12 років позбавлення волі

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check