Суд почав досліджувати аудіозаписи у справі Без’язикова

Шевченківський суд 23 березня почав дослідження аудіозапису, що заявлений як доказ стороною обвинувачення у справі про держзраду і участь у терористичній організації полковника ЗСУ Івана Без’язикова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Йдеться про аудіозапис судового засідання від 13-14 грудня 2016 року із обрання Без’язикову запобіжного заходу. Тоді суд узяв його під варту без визначення застави. З тих пір він перебуває у СІЗО.

Прокурор наполягав на дослідженні тільки деяких уривків цього запису. За його словами, засідання тривало майже дві доби.

Але захист і сам обвинувачений вимагали, щоб його дослідили повністю. Суд вирішив слухати диск повністю.

На аудіозаписі чути, як адвокат Олег Веремієнко тричі заявив відвід судді Шевченківського суду Валентині Маліновській, оскільки вона не дала йому достатньо часу на ознайомлення з матеріалами клопотання про обрання запобіжного заходу. Маліновська залишила його заяви без розгляду і зазначила, що захисник зловживає правом на відвід

На записі судового засідання також має прозвучати допит Без’язикова і його дружини.

Суд досліджував запис трохи більше години і перервався, щоб розглянути питання продовження запобіжного заходу обвинуваченому.

Прокурор Олег Пересада попросив залишити Без’язикова під вартою. Він наголосив на тому, що свідки ще не допитані і є ризик, що обвинувачений буде на них впливати. Крім того, тяжкість висунутих обвинувачень не передбачає більш м’який запобіжний захід.

Адвокати Олег Вермієнко і Віталій Титич просили призначити більш м’який запобіжний захід, не пов’язаний із позбавленням волі. На їх думку, представлені прокуратурою докази не підтверджують вини полковника.

Адвокат Титич уточнив, що готовий поселити полковника у своїй київській квартирі, якщо суд призначить йому домашній арешт.

«Если бы у меня была мысль сбежать, я убежал бы еще тогда, когда был перенос заседания, неразбериха», – сказав Без’язиков, пригадуючи, як йому обирали запобіжний захід вперше.

Після виходу з нарадчої колегія суддів повідомила, що продовжує строк тримання обвинуваченого під вартою до 21 травня.

Як відомо, 1 березня суд закінчив дослідження письмових доказів у справі Без’язикова.

Раніше прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з терористами. Також доказами є переписка між Без’язиковим і його дружиною під час перебування в полоні, телефонні розмови його дружини з бойовиком Басуріним. Крім того, на стадії досудового слідства показання проти Без’язикова дали двоє колишніх полонених, які розповіли, що бачили його у формі «ДНР».

Нагадаємо, що полковник ЗСУ Іван Без’язиков керував розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Був звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Без’язиков та його адвокат Олег Веремієнко

Без’язиков перебуває в СІЗО 15 місяців – з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check