Суд не скасував спецдозвіл на видобуток газу фірмі Онищенка за борг у 19 мільйонів

Київський апеляційний адмінсуд розгляне скаргу Державної служби геології та надр України на рішення у справі за позовом до ТОВ «Надра Геоцентр» про анулювання спеціального дозволу на користування надрами. Найближче судове засідання призначено на 4 квітня.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані розкладу роботи суду.

Раніше, 19 грудня 2017 року Київський окружний адмінсуд відмовив у позові Держгеонадра про анулювання спецдозволу.

Держгеонадра повідомила, що 26.12.2016 отримала листа від ДФС про суб’єктів господарської діяльності, які протягом останніх шести місяців не вносили або не в повному обсязі вносили плату за користування надрами. Зокрема, виявлено заборгованість за ТОВ «Надра Геоцентр» в сумі 19,19 млн грн.

6 лютого 2017 Держгеонадра зупинено дію спецдозволу «Надра Геоцентр» № 4343 від 22.08.2007 року і надано 30 днів для усунення порушень. Оскільки заборгованість так і не була погашена, відомство звернулось до суду.

Представники компанії «Надра Геоцентр» у суд не з’явились і свою позицію ніяк не висловили.

Згідно зі ст.26 Кодексу про надра Держгеонадра може самостійно анулювати спецдозвіл у випадках:

– якщо відпала потреба в користуванні надрами;

– закінчення встановленого строку користування надрами;

– припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано в користування;

– вилучення у встановленому законодавством порядку наданої в користування ділянки надр.

У низці випадків, дозвільний орган може припинити спецдозвіл як самостійно, так і у судовому порядку, за незгоди користувачів, тобто у разі наявності спору:

– якщо користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров’я населення;

– якщо використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр;

– якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу – 180 календарних днів не приступив до користування надрами.

Суд не отримав даних, що компанія «Надра Геоцентр» незгодна із анулюванням ліцензії. Держгеонадра повідомила, що на момент розгляду справи не отримала від фірми листів щодо згоди чи не згоди. Суд вважає, що відсутність такої згоди не може бути підставою для звернення з позовом.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям Олександра Онищенка ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Надра Геоцентр» розстрочок податкового боргу та зобов’язань  на 2 млрд грн.

За даними проекту «Марлін», регіональні інспекції Державної фіскальної служби намагаються через суди стягнути з державного ПАТ «Укргазвидобування» 467,5 млн грн рентних боргів фірми «Надра Геоцентр». Як відомо, підприємства Онищенка мали договори про спільну діяльність з держкомпанією «Укргазвидобування».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check