Суд двічі відмовив в арешті екс-судді Татькова, який живе у Німеччині

Генеральна прокуратура двічі зверталась до суду про взяття під варту екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова. Позитивні рішення першої інстанції скасував Апеляційний суд Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Вперше прокуратура зверталась про арешт Татькова у вересні 2017-го. 18 вересня Печерський суд клопотання задовольнив і обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Текст рішення прихований із публічного доступу.

Але 11 грудня 2017 року Апеляційний суд за скаргою адвоката Татькова це рішення скасував.

Суд вирішив, що перш ніж звертатися із клопотанням про арешт Татькова, слідчий мусив отримати згоду Вищої ради правосуддя.

Слідчий пояснював, що гарантії недоторканості поширюються лише на суддю, звільненого за його заявою про відставку, а Татькова звільнено у зв’язку з люстрацією. Норми законодавства, що регулюють питання звільнення судді з інших підстав, такого положення не містять. Однак Апеляційний суд зазначив, що такий висновок слідчого є передчасним і оскільки питання чітко в законодавстві не врегульовано, то необхідно було звернутися до Вищої ради правосуддя.

16 грудня ВРП повернула подання щодо Татькова без розгляду, оскільки він не має статусу судді чи судді у відставці.

Віктор Татьков подав позов до Вищої ради правосуддя, намагаючись скасувати таке рішення. Але 1 березня 2018 Верховний суд у позові відмовив.

4 січня Печерський суд вдруге ухвалив взяти Татькова під варту. Але 21 лютого Апеляційний суд це рішення скасував.

Згідно з КПК, суд може розглянути клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного лише, якщо він оголошений у міжнародний розшук.

Суд зазначив, що в матеріалах прокуратури немає відомостей, що Генеральний секретаріат Інтерполу чи НЦБ Інтерполу Німеччини оголошували Татькова у міжнародний розшук.

Суд дійшов висновку, що Татьков не переховувався, а ГПУ оголосила його в розшук, бо не

встановила його місцезаходження. Суд взяв до уваги медичну документацію про лікування Татькова за кордоном у момент складення йому підозри. На думку суду, це спростовує ризик переховування.

Із судових рішень видно, чим займається Татьков за кордоном.

Так у грудні 2017-го адвокат повідомляв, що екс-суддя проживає в Німеччині, а в Австрії, у Відні, буває, оскільки там з матір’ю мешкають його малолітні діти. На початку 2018-го, подавши позов проти ВРП, Татьков дав суду для листування адресу – Австрія, Відень 1190, Вайнберггассе 55/2/30.

Захисник пояснював, що Татьков виїхав на лікування за кордон до повідомлення йому про підозру, після завершення стаціонарного лікування в лікарні «Феофанія» і будучи звільненим із посади судді. Як стверджував адвокат, Татьков жодного разу не був належно викликаний до Генеральної прокуратури України.

Останні повістки за його місцем проживання в Німеччині не надходили, інші повістки начебто надсилалися так, що не могли бути отримані вчасно.

Адвокат запевнив, що виїзд Татькова за кордон не пов’язаний із його кримінальним переслідуванням, а зумовлений виключно погіршенням здоров’я і необхідністю лікування, підготовкою до операції і протипоказаннями до перельотів. Зокрема, Татьков лікувався в Шаріте і лікаря-нейротерапевта.

Аналогічно за кордон виїхала колишня співробітниця Вищого госпсуду, яка проходить як підозрювана у тій же справі, що і Татьков. Жінка була головним спеціалістом канцелярії суду. За версією слідства, за вказівкою Татькова вона вносила завідомо неправдиві відомості до автоматизованої системи документообігу суду. 19 грудня 2016 їй повідомлено про підозру. 21 грудня вона вилетіла до Мінська. У лютому слідчі отримали повідомлення від адвоката, що підозрювана у Москві. Адвокат надав довідку від лікаря, що жінці начебто треба утриматися від авіаперельотів, заборонені фізичні навантаження, переохолодження та рекомендований постільний режим впродовж року. Але у слідчих є дані, що підозрювана разом із сестрою відвідувала у Москві громадські розважальні та інші установи, а на початку 2017-го їздила до Катару.

У січні 2018-го прокуратура також зверталась до суду про дозвіл на її заочний арешт. Але суд у клопотанні відмовив, оскільки підозрювана не перебуває у міжнародному розшуку.

Адвокат повідомив суду, що його клієнтка була вагітна і народила в Росії дитину і зараз не може прибути в Україну за станом здоров’я і через несприятливі холодні погодні умови. Водночас вона надала слідчим свою адресу і попросила допитати її в режимі відеоконференції або готова надати відповіді в письмовому вигляді.

У 2017-му підозрювана розшукувалася каналами Інтерполу. Але в січні 2018-го Інтерпол повідомив, що видалив дані про жінку зі своєї бази, оскільки її розшук не відповідає правилам організації.

Як відомо, екс-голова ВГСУ Віктор Татьков і суддя Артур Ємельянов підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду. Цю справу відкрили ще у листопаді 2013 року. Підозру їм оголосили у жовтні 2016 року.

У справі визнані потерпілими низка підприємств, які оцінюють свої збитки у понад 500 млн грн.

Татьков після Революції гідності попав під люстрацію і перебуває у загальнодержавному розшуку.

Суддя Ємельянов продовжує працювати у Вищому госпсуді і не відсторонений від посади. До нього застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків. Для закінчення розслідування справи Ємельянова у прокуратури залишилося менше місяця і щоб розтягнути цей термін слідство постійно заморожували. Протягом 2017 року розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося.

Крім того, з серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 ККУ (створення злочинної організації). За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над фінансово-господарською діяльністю та майном низки підприємств.

У березні 2018-го у слідства з’явились дані, що цивільна дружина Татькова – співачка Ярослава Красильникова – легалізувала гроші, незконно одержані Татьковим, в сумі 80 млн грн.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check