Справу судді Скутельника знову призначили до розгляду в суді, який двічі повертав прокурору обвинувальний акт

Справа судді Господарського суду Київської області Павла Скутельника за обвинуваченням в отриманні хабара втретє призначена до розгляду в Дніпровському суді Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на дані розкладу суду.

Новий розгляд обвинувального акту має відбутися 21 березня.

25 січня 2018 року Апеляційний суд скасував ухвалу Дніпровського суду від 24 липня 2017 про повернення прокурору обвинувального акту.

Обвинувачений Скутельник подав скаргу до Верховного суду, але там відмовили у відкритті провадження.

У травні 2016 і липні 2017 колегія суддів під головуванням Андрія Курила двічі з однакових підстав повертала прокурору обвинувальний акт. Колегії на чолі з Курилом прийдеться розглядати цей обвинувальний акт і втретє.

Дніпровський суд вказував, що подія злочину, час, місце, спосіб, інші обставини та винуватість обвинуваченого викладені в обвинувальному акті не чітко і не конкретно, а також виклад фактичних обставин і обвинувачення містить суперечності щодо дати, коли Скутельнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та ін.

Апеляційний суд у січні цього року зазначив, що суд першої інстанції передчасно вдався до оцінки змісту процесуальних документів і суперечливості у викладі фактичних обставин та формулювання обвинувачення. Крім того, в апеляції зазначили, що у 2016 аналогічне рішення про повернення обвинувального акта з таких же підстав було скасовано. Апеляційний суд вважає, що ухвалюючи таке рішення повторно суд першої інстанції суттєво порушив кримінальний процесуальний закон.

Суддя Госпсуду Київської області Павло Скутельник був затриманий у травні 2015 за підозрою за ч.4 ст.368 КК – вимагання 15 тис доларів у представника держпідприємства Міноборони «Білоцерківський військовий торг» за рішення у справі про банкрутство. Такі гроші суддя нібито хотів отримати за те, що усуне одного арбітражного керуючого і призначить іншого.

Як йдеться у публікаціях ЗМІ, сам суддя звинувачень не визнає і наполягає, що грошей не брав. При обшуку в квартирі його матері знайшли одну мічену купюру під сейфом, де Скутельник тримав робочі документи. Суддя заявив, що гроші підкинули, оскільки він відмовлявся ухвалювати потрібні рішення.

Інцидент із хабарем Скутельник пов’язував зі своїм протистоянням з Анатолієм Грєховим, який більше 12 років є головою Господарського суду Київської області. У ЗМІ була опублікована декларація доброчесності судді, де він повідомив про втручання в його роботу з боку Грєхова.

Після того, як Скутельник став підозрюваним, слідчий ГПУ без ухвали суду вилучив із Господарського суду Київської області оригінали всіх матеріалів справи про банкрутство ДП «Білоцерківський військовий торг». Через кілька днів справу повернули в суд, але з’ясувати, чи не пропало з неї що-небудь, неможливо, оскільки копії при вилученні не виготовлялися.

Щодо співробітника СБУ, який складав протокол про використання заздалегідь помічених коштів, в ГПУ було зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.366 КК – службове підроблення і ч.1 ст.364 КК – зловживання владою або службовим становищем.

12.07.2016 слідчий Генпрокуратури справу щодо співробітника СБУ закрив. 4 грудня 2017 року Печерський суд цю постанову за скаргою Скутельника чи когось із його захисників скасував як таку, що винесена передчасно і повернув справу для подальшого розслідування.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check