Справа судді Пригунової: в суді почали долучати докази обвинувачення

Шевченківський суд 28 березня почав долучати докази прокуратури у справі за обвинуваченням в отриманні хабарів судді Господарського суду Києва Алли Пригунової та адвокатів Ігоря Чуйка і Романа Романишена.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Сторона обвинувачення хоче подати 26 томів письмових доказів, а також матеріали негласних слідчих розшукових дій.

Серед долучених прокурором документів є три заяви від потерпілих громадян, що приватний адвокат підбурював їх до передачі судді неправомірної вигоди. Сума хабарів оцінюється у 65 тис доларів.

У документах йдеться, що в ході негласних слідчих дій використовувалися мічені купюри. Як повідомив прокурор Руслан Лущай, кілька таких мічених купюр виявили при обшуку за місцем проживання судді Пригунової.

Також додано заяву адвоката Чуйка на стадії досудового слідства, що він не мав наміру передавати гроші судді Пригуновій, а хотів узяти собі 2 тис доларів за супровід справи, а решту грошей планував повернути клієнту.

Суддя Пригунова – зліва у білому пальто
Суд продовжить долучення доказів обвинувачення у наступному засіданні, що призначено на 27 квітня.

Нагадаємо, що справу Пригунової в суді почали розглядати на початку 2017 року, але встигли тільки заслухати обвинувальний акт і визначити порядок дослідження доказів. Далі засідання з різних причин переносилися.

Один із обвинувачених адвокат Роман Романишен є чоловіком судді Шевченківського суду Інни Романишеної. З цієї причини прокуратура клопотала про зміну підсудності. Але Апеляційний суд залишив справу у Шевченківському суді. Суддя Романишена не входить в колегію по цій справі, але якби входила, то мала б узяти самовідвід.

9 березня 2017 Вища рада правосуддя відсторонила Аллу Пригунову від здійснення правосуддя до того часу, поки стосовно неї не з’явиться вирок суду або справу не закриють.

Пригунова оскаржувала це рішення. У серпні 2017 Верховний суд залишив його в силі.

Як відомо, сама Пригунова вважає, що справа проти неї сфабрикована, оскільки вона є заявником у справі щодо судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова про втручання у діяльність судових органів.

Як відомо, ГПУ досі не закінчила слідство у справі Ємельянова і регулярно його заморожує.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check