Справа Насірова: прокуратура дійшла до 162 сторінки обвинувального акту

Спеціалізована антикорупційна прокуратура дійшла до 162 сторінки в читанні обвинувального акту у справі екс-голови ДФС Романа Насірова.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

15 березня прокурор продовжив читати обвинувальний акт із 138 сторінки.

Як відомо, прокурори за наполяганням Насірова читають обвинувальний акт у повному обсязі, що складає 774 сторінки.

Засідання тривало близько години із запланованих 2,5 годин. Розгляд почався із запізненням на півгодини. А за годину до кінця суддя Володимир Бугіль попросив прокурора зупинитись, оскільки суддя має брати участь в іншій справі щодо обрання запобіжного заходу.


На початку засідання прокурор Андрій Перов подав клопотання про продовження строку обов'язків обвинувачених екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова.

Строк дії обов'язків спливає 19 березня - у цей день також призначене наступне судове засідання.

За наполяганням захисту клопотання щодо продовження обов'язків розглянуть 19 березня. Адвокати пояснили, клопотання їм вручили просто перед засіданням і вони не встигли з ним ознайомитись. Прокурор не заперечував.

Раніше захист просив суд розглянути справу у розумні строки. Для цього Насіров і його адвокати просили суд призначати засідання частіше. Але судді заявили, що це неможливо через завантеженість суду.

Як відомо, суд визначив 2 дати судових засідань в лютому 2018 року та 4 дати у березні.

Водночас Насіров має право відкликати клопотання про зачитування обвинувального акту в повному обсязі і тоді прокурор зачитає короткий виклад обвинувального акту на 76 сторінок.

Нагадаємо, що 27 листопада 2017 року Шевченківський суд Києва почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови Державної фіскальної служби Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні газовим компаніям нардепа Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов'язань на 2 млрд грн.

Нагадаємо, що справу Насірова слухає колегія Шевченківського суду у складі Володимира Бугіля, Лідії Щебуняєвої і Оксани Хардіної.

25 жовтня 2017 року НАБУ почало розслідувати стосовно Насірова ще одне кримінальне провадження за ч.4 ст. 368 КК – одержання хабара. Детективи припускають, що колишній голова ДФС міг отримувати неправомірну винагороду за відшкодування ПДВ.

31 січня 2018 року уряд звільнив відстороненого від обов'язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.