Справа «діамантових прокурорів»: суд застосує примусовий привід до ключового свідка Рака

Голосіївський суд Києва 14 березня ухвалив застосувати примусовий привід до ключового свідка обвинувачення у справі «діамантових прокурорів» Валентина Рака.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Таке рішення озвучив головуючий в колегії суддя Дмитро Валігура.

Суддя назвав 10 дат, починаючи з кінця 2016-го, в які свідок Рак не з’являвся без поважних причин.

На приводі свідка наполягав захист.

Сам прокурор Яніс Сімонов ініціювати привід відмовився, пояснюючи це тим, що Рак начебто хотів сьогодні прийти і дати свідчення, але не зміг через відсутність його адвоката.

Прокурор Сімонов

Прокурор уточнив, що Рак приходив до суду один раз, але в той день засідання не вдалося провести. За його словами, 14 березня Рак повідомив, що перебуває в районі Голосіївського суду, але всередину не заходить, бо не прийшов його адвокат.

«Годину тому я був впевнений, що будуть разом із захисником. Однак мій колега перетелефонував, що захисник в іншому судовому засіданні затримується. Я просив свідка прийти в зал судового засідання, щоб показати, що він дійсно прийшов. Однак оскільки він хоче дати пояснення з захисником… Я не можу змусити особу прибути в приміщення. Сторона обвинувачення здійснила всі заходи, щоб забезпечити явку», – сказав Сімонов.

Суддя Валігура зачитує ухвалу

Наступне засідання суд призначив на 3 травня, пояснюючи це необхідністю підготовки приводу свідка.

Рак вважається ключовим свідком сторони обвинувачення у справі проти екс- заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і колишнього першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна.

Зліва – Гібаленко, Шапакін, Корнієць

Їм інкримінують вимагання і отримання $150 тис хабара у підприємців, які намивали пісок. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Валентин Рак був посередником при передачі хабара і представляв підприємців. З боку прокурорів Шапакіна і Корнійця таким посередником був Валерій Гібаленко, який сьогодні є третім обвинуваченим.

Після допиту Рака прокурор і сторона захисту збираються клопотати про зміну порядку дослідження доказів у зв’язку з поганою явкою свідків.

Окрім Рака, в якості свідка також має бути допитаний перший заступник керівника Національної поліції Вадим Троян (станом на 2015 рік начальник поліції в Київській області). Він уже кілька разів викликався до суду, але так і не прийшов.

Нагадаємо, що «діамантових прокурорів» затримали 5 липня 2015 року. Олександр Корнієць раніше вийшов з-під варти під заставу у 3,2 млн грн, а Шапакін – під заставу у 6,4 млн грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check