Сестрі «діамантового прокурора» Корнійця не вдалося оскаржити слухання «сміттєвої справи» у Верховному суді

Справу про можливе захоплення екс-зампрокурора Київської області Олександром Корнійцем частки у підприємстві з вивезення сміття вдруге призначено до розгляду у Деснянському суді Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Справу в розкладі суду призначено на 21 березня.

22 січня 2018 року Верховний суд повернув касаційну скаргу сестри Корнійця – Лариси Прокопенко – на рішення про призначення обвинувального акту до нового розгляду в суді першої інстанції.

Як відомо, 12 липня 2017-го Деснянський суд Києва відмовився розглядати справу, повернувши прокурору обвинувальний акт.

Суд зазначив, що обвинувачення містить суперечності щодо ролі Корнійця у вчиненні злочину: він одночасно обвинувачується як у організаторській діяльності, так і у виконанні функцій співвиконавця. Також не конкретизовано, в чому полягали погрози з боку Корнійця, не конкретизовано, у чому виразилась роль його сестри як пособника злочину, не вказано час та місце підроблення документа та ін.

Однак у серпні 2017-го Апеляційний суд рішення про повернення обвинувального акту скасував і призначив його до розгляду в Деснянському суді. Апеляція зазначила, що суд першої інстанції передчасно вдався до оцінки фактичних обставин кримінальних правопорушень і вирішення питань, які не є предметом розгляду в підготовчому судовому засіданні, і не можуть бути підставами для повернення обвинувального акту прокурору.

Адвокат Корнійця у жовтні 2017-го звернувся до Вищого спецсуду, але той відмовив у відкритті провадження, зазначивши, що згадана ухвала Апеляційного суду касаційному оскарженню не підлягає.

Після цього касаційну скаргу подала сестра Корнійця. Суд дав їй час на усунення недоліків, а пізніше з’ясував, що недоліки таки не були усунуті повністю. Зокрема, Прокопенко не зазначила, які є підстави для скасування рішення,

Нагадаємо, що у цій справі екс-прокурор Корнієць звинувачується в тому, що з погрозами і використанням свого службового становища змусив власника фірми «Ніколсан» передати 50% підприємства його сестрі Ларисі Прокопенко.

За даними досудового розслідування, у 2010 – 2013 рр. Корнієць нібито вимагав та одержував від засновника ТОВ «Ніколсан» від 30 тис до 100 тис грн щомісячно.

У грудні 2013-го Корнієць начебто організував захоплення офісного приміщення та території ТОВ «Ніколсан» та вилучення всіх звітних фінансово-господарських документів товариства, підроблення протоколу загальних зборів шляхом використання підробленої печатки ТОВ «Ніколсан» та заміну директора.

За даними телепроекту «Наші Гроші з Денисом Бігусом», сестра Корнійця володіє понад 10 га землі в селі Малютянка під Києвом, котрі були відчужені з комунальної власності КП «Київзеленбуд» через підставних осіб.

Нагадаємо, що в Голосіївському суді Києва слухається справа за обвинуваченням екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця і колишнього першого заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна та їх спільника Валерія Гібаленка. Їм інкримінується отримання $150 тис хабара у підприємців, які намивали пісок. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Розгляд справи триває з лютого 2016-го, але протягом минулого року процес фактично блокувався неявкою свідків обвинувачення з числа співробітників правоохоронних органів. Так, має бути допитаний перший заступник керівника Національної поліції Вадим Троян (станом на 2015 рік начальник поліції в Київській області). Він уже кілька разів викликався до суду, але жодного разу не прийшов.

В останньому засіданні суд ухвалив застосувати примусовий привід до ключового свідка сторони обвинувачення Валентина Рака, який був посередником при передачі хабара і представляв підприємців. З боку прокурорів Шапакіна і Корнійця таким посередником був Валерій Гібаленко, який сьогодні є третім обвинуваченим. Після допиту Рака прокурор і сторона захисту збираються клопотати про зміну порядку дослідження доказів у зв’язку з поганою явкою свідків.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check