САП: Екс-слідчий ГПУ Сус порушував домашній арешт і спілкувався зі свідком

Дмитро Сус порушував умови домашнього арешту і спілкувався через Інтернет зі співробітником Нацполіції, який є свідком у його справі.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського суду від 13 лютого, якою Суса взято під варту на 40 діб без визначення застави, повідомляє «Судовий репортер».

Колишній співробітник Генпрокуратури перебував під цілодобовим домашнім арештом з 27 липня 2017 року. Оскільки тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців, Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулась про зміну запобіжного заходу.

У січні 2018 суд призначив Сусу заставу в сумі 1,76 млн грн. Він не зміг її оскаржити і не вніс у зв’язку з чим його взяли під варту.

При цьому прокурор посилався на деякі нові докази.

Так, йдеться про показання свідка, який розповів, що автомобіль Ауді Q7 купував худорлявий чоловік 33-35 років на ім’я Дмитро. Нагадаємо, що офіційно машина належала 86-річній бабусі слідчого. За словами свідка, авто він продав за 50-55 тис. доларів. Також є протоколи допитів чотирьох свідків, які підтвердили, що Сус користувався авто у 2015 році. Водночас в е-декларацію авто внесено не було.

Відповідно до листів ГУ НП в Хмельницькій області Дмитро Сус чотири рази порушив порядок запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, зокрема двічі відлучався від мобільного пристрою більше ніж на 30 метрів (4 хв. 14 сек., 5 хв. 17 сек.) та двічі своєчасно не повернувся додому (3 год. 15 хв., 3 год. 49 хв.).

ГУ НП в Хмельницькій області тричі зверталось до Національного антикорупційного бюро України про заміну запобіжного заходу.

Крім того, незважаючи на заборону суду спілкуватися зі свідками у кримінальному провадженні, Дмитро Сус за допомогою мережі Інтернет контактував зі свідком – працівником ГУ НП в Хмельницькій області, який є близьким товаришем колишнього працівника ГУ НП в Хмельницькій області. Останній у 2016 році на вимогу Суса без необхідних дозволів слідчого судді організував та здійснював візуальне спостереження за працівниками Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. У детективів є дані, що Сус доручав йому влаштувати підпал майна співробітників НАБУ і прокуратури, але задумане не вдалося реалізувати.

Також САП посилалась на висновок службового розслідування Генеральної інспекції ГПУ від 18.12.2017 щодо справи про незаконний ігровий бізнес, якою займався Сус. У висновку йдеться, що Сус підлягав би звільненню з органів прокуратури за дії, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, систематичне порушення правил прокурорської етики, неналежне виконання службових обов’язків.

Як відомо, Сусу інкримінується присвоєння речових доказів, вилучених при обшуку – близько 400 тис грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Строк тримання Дмитра Суса під вартою закінчується 24 березня 2018 року.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики, зокрема за те, що він не задекларував автомобіль.

Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Дмитра Суса 25 липня 2017 року в аеропорту «Бориспіль», коли він, за його словами, прямував на відпочинок до Туреччини.

Дмитро Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). Екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю. За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі. 
Згідно з публікаціями ЗМІ, перебуваючи під домашнім арештом Сус влаштував у своїй квартирі біткоїн-ферму і виробляв електронну валюту. Він стверджував, що це приносило йому дохід у понад 2 тис доларів на місяць.


Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check