Хворому екс-заступнику Авакова, який проходить у «справі рюкзаків», дозволили виїжджати за кордон

Солом’янський суд скасував низку додаткових обов’язків колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю, який є підозрюваним у розтраті 14,5 млн грн на закупівлі рюкзаків для МВС.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 20 лютого.

Суд скасував обов’язки повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи і здавати на зберігання до Державної міграційної служби України документи для виїзду за кордон.

Про таке суд попросив адвокат Чеботаря, зазначивши, що обов’язки є надто суворими, недоцільними і створюють загрозу здоров’ю та життю його підзахисного.

Суд дізнався, що Чеботар  страждає на тяжкі захворювання, через онкологію в нього видалено частину шлунку, а в серце вживлений кардіостимулятор. Ці хвороби існують на фоні цукрового діабету II типу та гіпертонічної хвороби III стадії. За станом здоров’я, екс-чиновник отримав інвалідність.

Захист повідомив, що Чеботар потребує лікування, яке не може отримати в Україні і  змушений лікуватися за кордоном, у клініці Шаріте (Німеччина), де йому було зроблено операцію та де він проходив післяопераційне лікування.

На підтвердження цього суду надано висновок ДУ «Національний інститут раку» від 09.01.2018, де зазначено, що в зв’язку зі станом пацієнта, наявністю супутніх захворювань, а також через особливості лікування основного захворювання, Чеботарю рекомендовані діагностика та лікування в центрі Шаріте (Німеччина) для подальших етапів лікування. Аналогічну рекомендацію містить і довідка ДУ «НПМЦДКК» від 29.12.2017, у якій зазначено: «У зв’язку зі станом здоров’я пацієнта, основним захворюванням, пацієнту показана госпіталізація в багатопрофільну установу, Центр Шаріте, Німеччина для надання наступного етапу лікування».

9 січня 2018 року Сергій Чеботар отримав запрошення на подальшу діагностику та лікування в клініці Шаріте.

Суд узяв до уваги, що наразі зауваження до процесуальної поведінки Чеботаря відсутні. Він вчасно прибуває на слідчі дії та бере в них активну участь.

Також враховано, що Чеботар протягом тривалого часу не працює, а тому не має можливості впливати на кримінальне провадження. Також суддя зазначив, що підозрюваний не має за кордоном житла, банківських рахунків, близьких родичів. Його дружина і донька з сім’єю, постійно проживають в Україні, а через важку онкологічну хворобу дружина Чеботаря потребує постійного догляду. Все це переконало суддю, що Чеботар має міцні соціальні зв’язки і обов’язково повернеться в Україну.

Як відомо, Сергій Чеботар, а також син міністра МВС Олександр Аваков і харківський підприємець Володимир Литвин були затримані восени 2017 року.

1 листопада 2017 року суд застосував до Чеботаря запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. За версією НАБУ, син Авакова переконав Чеботаря закупити рюкзаки для МВС у фіктивної компанії. У результаті відомство отримало неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам, встановленим самим Міністерством, витративши при цьому 14,5 млн грн бюджетних коштів.

За даними ЗМІ, сину Авакова суд скасував обов’язок здавати закордонний паспорт ще 22 грудня.

У мережі інтернет були оприлюднені відеозаписи СБУ з кабінету Чеботаря, де він обговрював закупівлю рюкзаків з Олександром Аваковим.

Також існує аналогічне відео на якому керівник ДП «Спецсервіс» Василь Петрівський звітує Чеботарю про продаж піску через фірму-«прокладку».

13 травня 2017 року суд визнав винним директора ДП «Спецсервіс» Міністерства внутрішніх справ Василя Петрівського у незаконному продажу безхазяйного піску, який зберігало держпідприємство, і засудив його до 4 років позбавлення волі умовно зі штрафом у розмірі 17 тис грн. Після вироку Петрівський залишився на посаді.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check