Громадянина Росії, який служив «ДНР», засудили до 5 років умовно

Громадянина Росії, який був учасником «ДНР», засудили до 5 років позбавлення волі умовно. Обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Оболонського райсуду Києва від 13 березня.

Засуджений уродженець Узбекистану, громадянин Російської Федерації, Руслан Яруллін.

За матеріалами справи, чоловік з 2011 року постійно проживав у Донецьку. У 2014-му він вступив в окремий мотострілецький полк 1-го армійського корпусу «ДНР».

З травня 2014 по серпень 2017 займався охороною об’єктів інфраструктури в м. Донецьк, чергував з автоматом АК-74. Але в активних бойових діях проти підрозділів Збройних сил України та сил АТО участі не брав.

У листопаді 2016, перебуваючи в окупованому Донецьку, Яруллін купив у невстановленої особи фальшивий паспорт громадянина України за 2 тис доларів. Пізніше з’ясувалося, що паспорт був виготовлений на бланку загубленого документа іншої особи.

З допомогою підробленого паспорта обвинувачений виїжджав з окупованої території до Мелітополя Запорізької області і вступив у шлюб.

Далі з метою уникнення кримінальної відповідальності за участь в «ДНР», використовуючи підроблений паспорт громадянина України, перетнув лінію розмежування та прибув до Києва. 4 серпня 2017 він був затриманий співробітниками УСБУ в Полтавській області. При собі мав кілька ручних гранат.

З 4 серпня 2017 року по 13 березня 2018 року Яруллін перебував у СІЗО.

Суд визнав його винним в участі у діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч.2 ст. 260 КК), незаконному придбанні і зберіганні боєприпасів і вибухових пристроїв (1 ст. 263 КК ) і використанні завідомо підробленого документа (ч.4 ст.358 КК).

Суд призначив йому 5 років позбавлення волі, але водночас звільнив від відбуття покарання із випробувальним терміном 3 роки. Суд зіслався на угоду про визнання винуватості, його співпрацю зі стороною обвинувачення, щире каяття, активне сприяння розкриттю злочинів.

Чоловік має вийти на свободу в середині квітня, коли закінчиться строк для подачі апеляції і вирок набуде законної сили.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check