Чиновниці, яка за гроші оформляла паспорти жителям окупованих територій, дали 5 років в’язниці

Провідного спеціаліста Мирноградського міського відділу Державної міграційної служби Донецької області за отримання неправомірної винагороди засудили на 5 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Димитровського суду Донецької області від 1 березня.

На вирок може бути подано апеляцію протягом 30 днів.

За матеріалами справи, за винагороду жінка вклеювала фотокартки у паспорти осіб при досягненні 25 та 45-річного віку без їх присутності. Йшлося про жителів зони проведення АТО, тимчасово окупованій території Донецької області, а саме населених пунктів Торез, Сніжне, Шахтарського, Амвросієвського районів та Красний Луч Луганської області.

Так 2 і 4 серпня вона отримала за такі послуги 5000 грн від особи, яка діяла під контролем правоохоронних органів.

У суді жінка винуватою себе не визнала і відмовилася надавати пояснення.

Один із понятих розповідав, що у чиновниці вилучили 5 паспортів, які вона ховала на грудях. Також її пальці просвічували і знайшли на них сліди речовини, якою оброблялись гроші. Жінці при затриманні стало погано і до неї викликали «швидку».

Посередник пояснював, що люди з окупованої території не мали можливості приїхати, оскільки боялися за своє життя, і передавали йому свої паспорти і гроші. Всього він передав приблизно 50-60 паспортів, але точну кількість не пам’ятає. За його словами, за непрострочений паспорт чиновниця вимагала 200 грн, за прострочений – 300-400 грн. У липні 2016-го чоловік написав заяву в СБУ.

Чоловік, через якого вручався контрольований хабар, розповів, що раніше оформлював паспорти у начальниці відділу міграційної служби і привозив до неї людей з окупованих територій. Одного разу начальниці не було і він познайомився із обвинуваченою, яка почала надавати йому послуги з січня 2016-го.

Сама начальниця відділу міграційної служби стверджує, що особисто не мала справ з вищезгаданим посередником, але визнала, що видача паспорта входить у її обов’язки.

На паспорти проставлялися суха та гербова печатки, які знаходяться у кабінеті начальника, зокрема суха печатка прикручена до столу начальника. Від кабінету начальника ключів немає ні у кого. 

Як на паспорти без її відома були поставлені гербова та суха печатки – начальниця не знає. У серпні 2016р. вона не була у відпустці чи лікарняному. «4 серпня була на роботі, а 2 чи 3 серпня мабуть їздила до Краматорська», – цитуються її покази у рішенні суду.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check