Суд закінчив дослідження письмових доказів у справі Без’язикова

Шевченківський суд Києва 1 березня закінчив дослідження письмових доказів сторони обвинувачення у справі полковника Івана Без’язикова, якому інкримінують державну зраду та участь у терористичній організації.

Прокурор Олег Пересада надав суду висновок судово-фоноскопічної експертизи розмов, протоколи яких були раніше озвучені в суді. Розмови досліджувались у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

Експерт підтвердив, що учасником розмови був Без’язиков. Розмова начебто свідчить, що обвинувачений збирав інформацію щодо пересування сил та засобів збройних сил України під час АТО.

Також надана експертиза розмови дружини Без’язикова з бойовиком «ДНР» Басуріним, який запевняє, що її чоловік не хоче вертатись в Україну.

«Незрозуміло, яким чином встановлено, що це голос саме громадянина Басуріна… Мені незрозуміло, як був ідентифікований громадянин Басурін», – відреагував адвокат Віталій Титич.

«Немає заключення експертизи, що вказаний файл цілісний і не був змонтований», – зазначив захисник.

Без’язиков звинуватив прокурора у брехні і голослівних звинуваченнях. За його словами, досліджені розмови не свідчать, що він передавав яку-небудь інформацію противнику.

Він вважає, що експертизи не можуть бути долучені «по технічному своєму виконанню» і є недопустимими доказами. «Виконані з порушенням всіх можливих вимог», – заявив він.

Обвинувачений зачитав клопотання про визнання експертного висновку неналежним доказом. Він вважає, що цей висновок не підтверджує і не спростовує обставин у кримінальній справі.

Без’язиков висловив сумнів у законності екпертизи.

«Повідомляю, що я не надавав зразків [голосу] для експертизи», – повідомив обвинувачений.

Він уточнив, що його дружина так само не надавала зразків голосу. Такі зразки були взяті з інших телефонних розмов і, на думку Без’язикова, без ухвали суду і незаконно.

Але прокурор повідомив, що ухвала суду про відібрання зразків голосу є, а клопотання Без’язикова є необгрунтованим.

Також прокурор хотів долучити протокол огляду відеофайлу «Слуги Порошенко-2», який згадується у розмові Без’язикова з учасником «ДНР».

На відео зафіксовано полоненого українського військового, якому , ймовірно, ввели якийсь наркотичний засіб.

У записаній розмові Без’язиков після блокування ролика в Youtube нібито радив представнику «ДНР» поширювати відео на всіх інших доступних майданчиках.

Одним із тверджень в обвинувальному акті є, що Без’язиков дискредитував збройні сили України.

Суд у долученні протоколу огляду відео відмовив. Головуюча суддя Лідія Щебуняєва зазначила, що прокурор не надав доказів, що протокол має відношеня до цієї справи і дій, що інкримінуються Без’язикову. Крім того, до протоколу не було додано запису відео.

Наостанок суд дослідив інфомацію щодо листування з Апеляційним судом Києва про надання дозволу на оперативно-технічні заходи і використання даних НСРД.

В кінці засідання суд заслухав клопотання і заперечення Без’язикова. Обвинувачений просив розглянути його справу у розумні строки, оскільки він уже 14 місяців утримується в СІЗО. Заявив про недопустимість доказів проти нього.

Крім того, він вимагав роз’яснити судові ухвали про продовження його тримання під вартою. Без’язиков стверджує, що не розуміє, чому суд ухвалює такі рішення.

Адвокат Віталій Титич підтримав свого підзахисного.

«Я не бачу, в чому суспільний інтерес катування вказаної особи», – сазав Титич. Він вважає, що тримання Без’язикова під вартою суперечить практиці Європейського суду з прав людини.

Суд відмовив у роз’ясненні ухвал і зазначив, що такі клопотання зводяться до незгоди з цими рішеннями. Суддя Щебуняєва сказала, що Без’язиков може отримати необхідні консультації у своїх захисників.

Після засідання адвокат Титич прокоментував «Судовому репортеру» експертизи розмов.

«Стосовно розмови Маргарити (дружини обвинуваченого – ред.) з Басуріним, в якій він ніби повідомляє, що Без’язиков відмовився повернутись назад… Але це якраз і є доказ його невинуватості. Це не відповідає дійсності, оскільки він самостійно і його дружина здійснювали заходи по його поверненню і він повернувся… Вони беруть те, що каже сєпар і ймуть тому віру! Не на те, що вказує особа, а те, що каже сєпар! Це дикість! Це треба досліджувати!», – сказав він.

Також у Титича є питання до того, як провели експертизу.

«Ми не розуміємо, чи була вона скомпільована. Для розуміння: це як експертиза голосу Саакашвілі в розмові з Курченком, що було сказано, що це нарізка. Це обов’язково питання має стояти. Я не знаю, досліджувалось чи ні. Це Без’язиков – добре!.. Але чи не зібрані ці фрази з різних розмов? Це обов’язкове питання, але чомусь воно не ставиться експерту», – додав захисник.

У наступних засіданнях суд має дослідити аудіозаписи розмов.

15 січня 2018 у судовому засіданні прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з терористами. Після цього обвинувачений просив призначити його сім’ї цілодобову охорону, але суд у такому клопотанні відмовив.

Як відомо, полковник ВСУ Іван Без’язиков керувавав розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Був звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Без’язиков перебуває під вартою 14 місяців – з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check