Екс-слідчого ГПУ Суса арештували без права застави

Колишнього слідчого Гененеральної прокуратури Дмитра Суса заарештували без можливості звільнення під заставу.

Таке рішення ухвалив Солом'янський суд, повідомляє "Громадське" з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Цю інформацію також вдалося підтвердити в Національному антикорупційному бюро.

Це сталося після того, як Дмитру Сусу змінили запобіжний захід із домашнього арешту на заставу у 1,76 млн грн і він її не вніс. 

Клопотання про зміну запобіжного заходу подав сам детектив НАБУ, оскільки під час досудового розслідування особа не може утримуватись під домашнім арештом більше шести місяців. Детектив хотів для Суса ще більшої застави у 5,5 млн грн.

Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. 13 квітня 2017 його звільнили за систематичне порушення законів «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», правил прокурорської етики і дії, що ганьблять звання прокурора.

Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Дмитра Суса 25 липня 2017 року в аеропорту «Бориспіль», коли він, за його словами, прямував на відпочинок до Туреччини.

Дмитро Сус підозрюється у заволодінні майно і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). Зокрема, відомо, що екс-посадовець ГПУ користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю. За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі. 

Згідно з публікаціями ЗМІ, перебуваючи під домашнім арештом Сус влаштував у своїй квартирі біткоїн-ферму і виробляє електронну валюту. Він стверджує, що це приносить йому дохід у понад 2 тис доларів на місяць.