Військовий з Криму, який служив росіянам, відсидить 13 років за гратами

Подільський суд Києва визнав сержанта Олександра Баранова винним у дезертирстві і державній зраді і засудив до 13 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 8 лютого.
Баранов служив у військово-морських силах ЗСУ у військовій частині А 1100 в смт. Новофедорівка Сакського району АР Крим. 22 березня 2014 військову частину захопили росіяни і українські військовослужбовці виїхали на континентальну територію України, але Баранов лишився в Криму.

За матеріалами справи, він був зарахований у списки особового складу Збройних Сил Російської Федерації і проходив службу на посаді механіка літака військової частини 67606 Збройних Сил РФ. 02 квітня 2014 року Баранов отримав паспорт громадянина Росії (фото Баранова і копія паспорта – з сайту «Миротворець»).

У судовому засіданні Баранов вину повністю не визнав, не визнав, всі фактичні обставини вчинення злочинів, як вони пред’явлені в обвинуваченні, та відмовився давати показання.
В якості свідків були допитані військові, які служили разом з Барановим до того, як росіяни анексували Крим. Вони розповідали про те, як відбувалась передислокація військової частини, але у російській формі Баранова не бачили, про його російське громадянство не знали. Один зі свідків сказав, що востаннє бачив Баранова у Миколаєві у 2014 році і він йому сказав, що служить на території РФ.
20 листопада 2016 року Баранова затримали біля пункту пропуску ВПС «Чонгар» в Херсонській області. У нього вилучили копію паспорта громадянина України, паспорт громадянина Росії, ключі від автомобіля, а також ікону «Крещение господне».
Адвокати Баранова доводили, що на момент захоплення штабу військової частини він не був громадянином України і не був військовослужбовцем Збройних сил України. Однак суд вирішив, що такі доводи спростовуються доказами обвинувачення.

Строк відбування покарання відраховується з дня фактичного затримання – з 20 листопада 2016 року. 


На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check