Верховний суд відмовився переглядати справу про “острів” Юлії Льовочкіної

Верховний суд відмовив у допуску до провадження справи про витребування 3,2 га землі в Юлії Льовочкіної за скаргою прокуратури Київської області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Верховного суду від 6 лютого.

Рішення ухвалила колегія у складі суддів Наталії Антоненко, Валентини Журавель і Василя Крата.

Як відомо, у 2014 році народний депутат Юлія Льовочкіна оформила у власність 3,2 га землі біля річки Козинка Обухівського району Київської області. Цю землю вона скупила у людей, яким у 1998-2014 рр. ділянки виділила Козинська селищна рада.

У травні 2014 прокуратура звернулась із позовом про визнання недійсними рішень щодо передачі землі, їх скасування і витребування ділянки у власність держави.

На думку прокуратури, ця земля належить до водного фонду і була незаконно, з перевищенням повноважень, передана для будівництва та обслуговування житлового будинку.

У липні 2016 році суд на прохання юриста Льовочкіної призначив експертизу, щоб зясувати, чи належить ділянка до водного фонду і чи є островом.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дійшов висновку, що це земля громадської та житлової забудови, а не водного фонду.

14 червня 2017 суд у позові прокуратури відмовив. У серпні Апеляційний суд Київської області залишив це рішення без змін. У вересні 2017 Вищий спецсуд відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою.

Прокурор подав заяву до Верховного суду, в якій зазначив, що Вищий спецсуд неоднаково застосовує одні і ті ж норми матеріального права. Для цього прокурор посилався на ухвали суду за 2013-2017 рр. у подібних справах.

Однак суд зауважив, що у цих справах суд встановив різні фактичні обставини. Зокрема, у рішеннях, на які посилається прокурор, встановлено, що спірні ділянки належать до водного фонду, а не громадської та житлової забудови. Відтак ці справи не можна вважати тотожними.

Як відомо, на землі, придбаній Льовочкіною, в останні роки активно велись будівельні роботи.

У грудні 2016 народний депутат зареєструвала право власності на житловий будинок з господарськими будівлями і спорудами. Загальна площа володіння – 5896 кв.м. У своїй е-декларації Льовочкіна оцінила об’єкт у понад 36 млн грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check