Суд визнав підозру Труханову обґрунтованою

Солом’янський суд визнав підозру меру Одеси Геннадію Труханову обґрунтованою, але ризики недоведеними.

Як повідомляє «Судовий репортер» про це йдеться у повному тексті ухвали про обрання запобіжного заходу від 15 лютого.
Суд зазначив, що підозра повністю відповідає вимогам Європейського суду з прав людини щодо поняття «обґрунтованості», відображеним зокрема у п. 175 рішення від 21.04.2011р. у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об’єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.09.1990р., п. 32, Series A, N 182).

На підтвердження обґрунтованості суду були надані документи щодо переходу права власності на приміщення колишнього заводу «Краян», листування між ТОВ «Девелопмент Еліт» та Одеською міською радою з приводу придбання приміщення, рішення міськради про надання згоди на придбання у комунальну власність приміщення, зауваження юридичного департаменту міськради, інформація з системи «Prozorro» про закупівлю послуг ремонту приміщень та ін.

Але, як вважає суд, не знайшли свого підтвердження доводи прокурора про існування ризику переховування Труханова від органів досудового розслідування, оскільки вбачається, що він неодноразово перебував у службових відрядженнях, відпустках за межами території України, але постійно повертався до України. А під час останнього відрядження зі ЗМІ дізнався про вручення йому підозри службовими особами Національного антикорупційного бюро України через адміністрацію Одеської міської ради. Тому терміново відклав своє службове відрядження до м. Праги та через свого захисника повідомив НАБУ про своє прибуття 14.02.2018р. о 08.20 год. до України. Під час затримання опору не чинив.

Крім того, раніше Труханов неодноразово викликався детективом для допиту в якості свідка і своєчасно з’являвся, що, на думку суду, свідчить про відсутність у нього намірів ухилятися від слідства.

Також суд не визнав ризик знищення доказів у справі, оскільки з інформації, наданої прокурором, вбачається, що всі необхідні речі та документи вже були вилучені.

Суд визнав доведеним тільки ризик впливу Труханова на свідків та інших підозрюваних, які є його підлеглими, оскільки він працює на посаді мера Одеси і має авторитетну репутацію та може підтримувати з ними зв’язки.

15 лютого Солом’янський суд відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки нардепа від БПП Дмитра Голубова. Як відомо антикорупційна прокуратура подала апеляцію на це рішення. 26 лютого Апеляційний суд залишив рішення без змін.

Труханова підозрюють у заволодінні 185 млн грн коштів міського бюджету через придбання приміщення для міськвиконкому (ч.5 ст. 191 КК). Якщо його вина буде доведена у суді, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check