Суд скасував арешт винного льоху і будинків у справі Добкіна

Суд скасував арешт двох житлових будинків і винного льоху у кримінальній справі за підозрою Михайла Добкіна.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 19 січня.
Рішення ухвалила суддя Лариса Цокол за скаргою адвоката «Житлово-будівельного кооперативу «Триумф».
19 липня суддя Печерського суду Галина Матійчук заарештувала вказане майно для забезпечення у майбутньому при винесенні вироку Добкіну конфіскації майна і відшкодування завданих збитків.

Йдеться про житлові будинки у м.Харкові площею 1137 кв.м. і 127 кв.м., а також винний льох на 195 кв.м. 
Суд виходив із того, що, згідно з наданими слідчим документами, майно належить підозрюваному Добкіну.
Однак, за даними реєстру майнових прав, згадані вище будинки і винний льох належать ЖБК «Триумф»
Сам Михайло Добкін в е-декларації зазначив, що майно перебуває в його користуванні.

Співзасновницею кооперативу, якому належить нерухомість, з часткою 90% є Алла Добкіна, дружина нардепа.
У вересні 2017 Апеляційний суд не задовольнив скаргу адвоката Ігора Степанова (захисника Добкіна) про скасування арешту майна. Суд зазначив, що підозра Добкіну обґрунтована і підстави для арешту майна були. З приводу того, що власником деякого майна є ЖБК «Триумф», котрий не повідомлявся про час та місце судового засідання про арешт майна, то суд зазначив, що такий власник має право подати клопотання про скасування арешту. Організація це і зробила, звернувшись до суду першої інстанції.
Кооператив «Триумф», як пояснив суду адвокат, не несе цивільну відповідальність за дії Добкіна і конфіскувати це майно чи відшкодувати за його рахунок збитки буде неможливо.
Прокурор Денис Мирополець заперечував проти задоволення клопотання, вказуючи на те, що арешт обґрунтований, а тому підстав для його скасування немає. Аргументи прокурора у рішенні суду не наводяться.
У підсумку суддя Лариса Цокол вирішила, що це майно арештували необґрунтовано.
Вона зазначила, що, накладаючи арешт, слідча суддя Галина Матійчук помилково виходила з того, що воно належить підозрюваному Добкіну. При цьому доводи сторони обвинувачення, що вказане майно відповідає критеріям речових доказів (ст.98 КПК) під час розгляду не з’ясовувались та не перевірялись.
Наразі за рішенням суду під арештом залишилась земельна ділянка 0,0083 га і два автомобілі Toyota Land Cruiser 2013 і 2007 року випуску, які належать Добкіну.
Як відомо, народному депутатові від «Опозиційного блоку» Михайлу Добкіну пред’явлено підозру, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, шляхом обману, сприяв заволодінню земельними ділянками на території м. Харкова загальною площею 77,8 га, чим спричинив збитки територіальній громаді Харкова на загальну суму 227 млн грн.

16 липня до Михайла Добкіна застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою 50 млн грн застави із покладанням обов’язків. 30 млн грн застави за Добкіна вніс інший нардеп від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, а ще 20 млн грн – колишній віце-прем’єр Борис Колесніков.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check