Суд скасував арешт 92 мільйонів, за які раніше депутат пропонував хабар детективу НАБУ: гроші мають повернути в бюджет (оновлено)

(Додано інформацію про повторний арешт і скасування арешту коштів)

Соломянський суд скасував арешт 92,3 млн грн на банківському рахунку ТОВ «Девелопмент еліт».
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 1 лютого. Ухвала оскарженню не підлягає.
Рішення ухвалила суддя Людмила Кізюн за зверненням адвоката компанії, який повідомив, що 9 січня 2018 року «Девелопмент еліт»  і Одеська міська рада змінили ціну договору зі 185 млн грн до 90 млн грн.
У жовтні 2016 Одеська міськрада купила у приватної компанії нежитлові будівлі по вул. Косівська,2-Д в Одесі за 185 млн грн під розміщення міськвиконкому. За версією слідства, ціна була суттєво завищена, бо раніше об’єкт був проданий на комунальному аукціоні у 50 разів дешевше.
Крім того, суд врахував висновки комплексної судової будівельно-технічної та оціночно-будівельної експертизи від 24 жовтня 2017 року, проведеної експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз на підставі постанови детектива НАБУ. Експертиза показала, що вартість будівель станом на жовтень 2016 могла становити 92,3 млн грн.
При цьому прокурор і детективи щодо скасування арешту з грошей заперечували, вказуючи, що вони визнані речовими доказами у справі.
Ухвалою від 2 лютого суд роз’яснив, що звільнені 92,3 млн грн «Девелопмент еліт»  має повернути на рахунок міської ради Одеси.
Водночас суддя зазначила, що факт завдання шкоди у кримінальному правопорушенні не вважається встановленим та доведеним, а  висновок експерта від 24 жовтня 2017 року щодо вартості приміщень не має встановленого значення на даній стадії кримінального провадження та більшу доказову силу ніж інші докази.

Нагадаємо, що 12 січня детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Генеральної прокуратури України повідомили підозру депутату Одеської облради фракцїї БПП Олегу Бабенку у пропонуванні $500 тис хабара працівнику Бюро за зняття арешту з рахунку ТОВ «Девелопмент Еліт».

Після публікації інформації наші джерела у правоохоронних органах повідомили, що 6 лютого суд повторно арештував гроші. Чим керувався суд при винесенні такого рішення поки невідомо.

7 лютого суддя Людмила Кізюн повторно зняла арешт із 92,3 млн грн.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check