Суд продовжив арешт Без’язикова

Шевченківський суд 7 лютого розглядає питання продовження строку тримання під вартою полковника ВСУ Івана Без’язикова, обвинуваченого у державній зраді і участі у терористичній організації.

У засідання суду з’явився адвокат Олег Веремієнко. У зв’язку з цим суд звільнив адвоката від центру безоплатної правової допомоги, призначеного раніше для розгляду продовження запобіжного заходу.

Прокурор Олег Пересада попросив суд продовжити строк тримання полковника під вартою. Він зазначив, що ризики не змінилися, за матеріалами справи, Без’язиков начебто не хотів повертатися на підконтрольну Україні території і, як вважає сторона обвинувачення, є загроза його втечі. Крім того, за звинуваченнями у державній зраді і участі у теристичній організації не передбачено більш м’якого запобіжного заходу.

Без’язиков зробив заяву, що 5 лютого суд, на його думку, залучив йому державного захисника незаконно і по суті нав’язав. Обвинувачений повідомив, що, крім Віталія Титича, який минулого разу на знак протесту покинув судове засідання, у нього також є адвокати Юлія Попік і Олег Веремієнко (на минулому засіданні були відсутні).

«Ці ризики, які постійно каже прокуратура, постійно перетікають з засідання в засідання… Хоча Європейська конвенція з прав людини чітко і ясно каже, що такого бути не може, що на кожному новому продовженні санкції повинні бути нові якісь факти чи чинники, які підтверджували б дійсність підозри», – заявив Без’язиков.

Адвокат Веремієнко вкотре звертався до обгрунтованості підозри. За його версією, полковник у полоні носив російський камуфляж, оскільки не мав іншого одягу і це була гуманітарна допомога.

«Розвідка внедряется в ради противника… Мій підзахисний, перебуваючи в полоні… максимум роботи, яку йому довіряли, – поїхати з конвоїром передати комусь там форму. Він надіявся на втечу з полону.. Він хотів вкрасти паспорт. Для цього йому потрібно було потрапити в поліцію… Вкрасти паспорт і вклеїти фотку. Для цього йому треба було, він сам цього не говорить, – втертися в довіру к бойовикам», – сказав Веремієнко у виступі.

«Це підтверджує, що він прекрасно виконував свою роботу. Настільки втерся в довіру до бойовиків.. Що вони скидалися йому на день народження… Якщо це правда», – додав Веремієнко

Адвокат наполягає, що Без’язикова тримають в СІЗО, щоб тиснути на нього і зробити його крайнім в Іловайській трагедії (начебто в полоні він передав терористам секретні карти). Зауважимо, що у матеріалах справи Без’язикова про таке не йдеться і таких звинувачень йому не висували.

Після виходу з нарадчої суд ухвалив продовжити обвинуваченому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці – до 7 квітня. Суддя Лідія Щебуняєва зазначила, що колегія врахувала міцні соціальні зв’язки обвинувачного, тяжкість обвинувачень і те, що ризики, заявлені прокуратурою, не зменшились.

Наступне засідання призначено на 1 березня.

Без’язиков перебуває під вартою з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як відомо, Іван Без’язиков у серпні 2014 потрапив у полон «ДНР». Був звільнений у липні 2016 року.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

15 січня 2018 у судовому засіданні прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з терористами. Після цього обвинувачений просив призначити його сім’ї цілодобову охорону, але суд у такому клопотанні відмовив.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check