Суд повернув апеляцію САП по майну Постного, бо Холодницький порушив порядок

Апеляційний суд повернув керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому скаргу у цивільній справі щодо майна обвинуваченого у «газовій справі» Валерія Постного.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 14 лютого. Рішення ухвалила суддя Ійя Рейнарт.

Суд повернув скаргу без розгляду, оскільки керівник САП порушив порядок її подачі.

Відповідно до положень Цивільного кодексу апеляційна скарга подається безпосередньо до апеляційного суду.

Після ухвалення нових процесуальних кодексів в судах запроваджується Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Апеляційний суд зазначив, що на момент подачі скарги система ще не розпочала функціонування, а тому, згідно з перехідними положеннями ЦПК, скарга мала подаватися через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.

Як відомо, 21 грудня 2017 року Печерський суд визнав недійсними договори дарування квартири і садового будинку, укладені між Валерієм Постним і його матір’ю 6 років тому.

Йдеться про трикімнатну квартиру площею 75 кв.м. у будинку по вул.Грушевського, 9 і садовий будинок на 57,5 кв.м. в Обухівському районі, біля села Старі Безрадичі в садовому товаристві «Росинка». У грудні 2016 жінка вже відсудила у сина інший будинок за аналогічною схемою.

Ганна Постна вважає, що договір дарування був укладений внаслідок помилки і насправді вона цього не бажала.

Позивачка наголосила, що їй 80 років, вона часто хворіє і потребує стороннього догляду. (1 січня 2018 Ганні Постній виповнилося 82).

А Постний, як стверджує його мати, віднедавна начебто перестав приділяти їй увагу, і вона мусила звертатися до родича, який погодився доглядати її, якщо вона укладе з ним договір довічного утримання.

Нагадаємо, що Валерій Постний є обвинуваченим у так званій «газовій справі». Слідство відводить йому роль співорганізатора схем Онищенка з розкрадання газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки держави оцінюють у понад 740 млн грн.

Справу проти Постного і ще 7 осіб передано в Солом’янський суд, але розгляд понад півроку не може розпочатися.

Валерій Постний рік утримувався в СІЗО і тільки влітку 2017 опинився на свободі, після того як суд зменшив йому заставу до 10 млн грн.

Після повідомлення про підозру Постний перестав ходити і його довелось доставляти до суду на ліжку. Згодом він почав пересуватися в інвалідній колясці. Постний стверджує, що це наслідки операції на хребті.

Раніше Валерій Постний тривалий час проживав у Німеччині, в Берліні, мав там зареєстроване місце проживання. Крім того, в матеріалах справи він зазначений як менеджер німецької компанії «Оптімал Логістик».

У 2017 син Постного – Антон – намагався зняти арешт із $250 тис і 180 тис євро, вилучених з його банківських сейфів, але програв позов у всіх інстанціях. 26-річний хлопець стверджував, що це його гроші, оскільки у 2016 він продав свою квартиру по вул.Десятинній,13 за понад 10 млн грн.

Суд вирішив, що Постний-молодший не довів, що це саме ті гроші, які він отримав від продажу нерухомості. Зокрема, не підтвердив, що міняв гривні на долари і євро.

Суд звернув увагу, що Антон Постний і його батько в один день винайняли в банку сусідні сейфи.

Крім того, в матеріалах суду була копія апеляційної скарги Вікторії Зайцевої, екс-дружини Постного, з якою він розлучився у 1993 році. Жінка стверджувала, що арештовані гроші належать їй, а сину вона їх передала у безоплатне користування. У підсумку гроші лишились під арештом.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check