Суд пояснив, чому зменшив заставу Альперіну у справі про хабар для співробітника НАБУ

Апеляційний суд опублікував повний текст рішення, яким суттєво зменшив заставу для одеського бізнесмена Вадима Альперіна.
Ухвала від 22 січня у реєстрі оприлюднена тільки 19 лютого.

Як відомо, 30 листопада 2017 року до Альперіна було застосовано запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 20,8 млн грн. При тому, що старший слідчий Генпрокуратури вимагав 50 млн грн.

Як йдеться у рішенні суду, необхідність визначення застави у значно більшому розмірі ніж передбачено КПК старший слідчий Генпрокуратури обґрунтовував виключністю даного випадку, резонансом події і особою підозрюваного. У клопотанні йшлося, що Альперін є громадянином Ізраїлю, а тому має можливість залишити територію України з метою уникнення кримінальної відповідальності чи затягування проведення досудового розслідування, факт пропонування ним хабара в сумі 800 тис доларів свідчить про його матеріальний стан та можливість підкупу свідків.

Апеляційний суд вважає, що  резонанс події не може слугувати підставою для визначення застави в розмірі, який перевищує розмір встановлений законом. Крім того, Альперін своїми діями шкоди нікому не заподіяв, а розмір запропонованої неправомірної вигоди не можна порівнювати зі спричиненими збитками.

Також Апеляційний суд взяв до уваги матеріали сторони захисту, що підозрюваний має ряд захворювань, неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні, що одружений, має на утриманні доньку.

Відтак суд призначив Альперіну заставу, згідно з вимогами ч. 5 ст. 182 КПК України, у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 140 тис 960 грн.

Раніше НАБУ повідомило, що викрило особу, яка пропонувала $800 тис. хабара їх співробітнику – керівнику спецпідрозділу детективів Андрію Калужинському. За ці гроші Альперін начебто добивався скасування арешту 450 млн грн, накладеного за клопотанням НАБУ.

У ЗМІ Альперіна часто називають «королем Одеської контрабанди», але офіційно він несудимий.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check