Суд обирає запобіжний захід Труханову

Солом’янський суд 15 лютого обирає запобіжний захід меру Одеси Геннадію Труханову.


Про це повідомляє “Судовий репортер”.

Труханову запобіжний обирає суддя Максим Вишняк. Близько 13.30 суддя видадився у нарадчу.

Як відомо, Труханов був напередодні затриманий в аерпорту “Бориспіль” до сужу прибув під конвоєм. На початку засідання він також перебував у скляному боксі, але суд дозволив йому сісти поряд із захисником.

У Труханова один адвокат – Олександр Лисак, відомий також захистом екс-глави ДФС Романа Насірова.

Труханов у “клітці”
На суд прийшли народний депутат від БПП Дмитро Голубов і Олександр Пресман з “Відродження”. Напередодні обидва заявили, що готові взяти Труханова на поруки. Але
15 лютого таку заяву зробив лише Голубов, а Пресман сидів поруч.
Голубов заявляє, що візьме Труханова на поруки

Зранку у будівлю суду прийшло багато чоловіків спортивної статури. Декотрі ховали обличчя під масками. За їх словами, їм цікаво було поспостерігати за процесом.


Після 10 години конвоїри і охорона намагалися очистити коридор суду під приводом того, що треба провести затриманих. Однак журналісти сприйняли це як спробу їх позбутися. Відтак з дозволу головуючого преса пройшла у зал судового засідання. Невідомі чоловіки залишились у кордирах.

Пізніше до суду підтягнулися загони “Національної дружини”, а також поліції. Станом на 14.00 на подвір’ї багато людей у формі. Раніше очікувалося, що запобіжний меру Одеси оберуть 14 лютого. Але станом на вечір його так і не доставили в суд. Як висловився прокурор Максим Кравченко, через “відсутність ресурсу”. При цьому він не конкретизував про що йдеться. Як пояснюють джерела “Судового репортер”, могло йтися про конвой. Мовляв, конвоїри НАБУ були зайняті з іншим підозрюваним.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає взяти Труханова під варту з альтернативою застави у 50 млн грн.
Також суддя Ганна Сергієнко має обрати запобіжний заступнику Павлу Вугельману. обиратиме.
Також будуть обрані запобіжні заходи двом представникам приватної компанії, яка фігурує у справі. 
Усі судові засідання відбудуться за адресою Вознесенський узвіз, 10-Б.
Петро Загодіренко

14 лютого у цьому ж приміщенні суддя Віктор Фомін почав засідання з обрання запобіжного заходу Петру Загодіренку, колишньому засновнику і директору ТОВ “Девелопмент Еліт”. Прокуратура хоче, щоб суд узяв його під варту з альтернативою 10 млн грн застави.

Ввечері 14 лютого захист заявив судді Фоміну відвід, зіславшись на неналежне повідомлення про судове засідання. За словами адвокатів, вони дізнались про нього буквально за 15 хвилин до початку. Крім того, захист скаржився, що не встиг вивчити матеріали клопотання обсягом 600 сторінок. Прокурор, у свою чергу, зазначав, що такі матеріали передаються підозрюваному, а обов’язку вручати їх адвокатам прокуратура не має.
Суддя Світлана Горбатовська, яка має розглянути заяву про відвід, відмовилась робити це у нічний час і відклала засідання до 9 ранку. Суддя зіслалась на ст.223 КПК, що слідчі (рошукові) дії у нічний час (з 22 до 6 ранку) не допускаються. Тим більше, що 72-годинний строк для обрання запобіжного заходу спливає у п’ятницю 16 лютого.
Прокурор Валентин Мусіяка був проти відкладення засідання, оскільки не вважає обрання запобіжного заходу слідчою (розшуковою) дією.
Таким чином, засідання стосовно Труханова і Загодіренка будуть відбуватися паралельно.
14 лютого ввечері в Солом’янський суд також приходили народні депутати Олександр Пресман з групи “Відродження” і Дмитро Голубов від “Блоку Петра Порошенка”, обраний по округу в Одесі. Обидва заявили, що хочуть взяти Труханова на поруки.

Як відомо, НАБУ розслідує можливе привласнення коштів міського бюджету Одеси при купівлі приміщення під офіс за 185 млн грн. За версією детективів, ціна будівлі суттєво завищена. Гроші, перераховані за її придбання, арештовані як речовий доказ. Компанія-продавець будівлі постійно цей арешт оскаржує і на початку 2018 отримала кілька рішень суду про зняття арешту із 92 млн грн. Це сталося після того, як мерія Одеси і приватна фірма начебто уклали новий договір і зменшили ціну на цю суму. “Девелопмент Еліт” начебто повинна була повернути звільнені з-під арешту 92 мільйони до міського бюджету, але наразі всі 185 млн грн знову заарештовані.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check