Суд над Насіровим: захист хоче розумних строків

Шевченківський суд 8 лютого продовжив розгляд справи за обвинуваченням у зловживанні владою і службовому підробленні екс-голови ДФС Романа Насірова і керівника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з залу суду.

Сторона захисту подала суду клопотання «Про припинення порушення прав обвинуваченого».

У першій частині клопотання говориться, що суд не забезпечує розгляд кримінального провадження протягом розумного строку.

«Судом було визначено 2 дати судових засідань в лютому 2018 року та 4 дати судових засідань у березні 2018 року.

Проте, за попередні судові засідання прокурорами було оголошено тільки 57 з 774 сторінок обвинувального акта.

Якщо прокурори й надалі оголошуватимуть по 30 сторінок обвинувального акта за одне засадіння,  то… до кінця березня буде оголошено тільки близько 240 сторінок… або 1/3 загального обсягу обвинувального акта.

Такими темпами обвинувальний акт буде оголошено повністю тільки у вересні чи жовтні цього року», – йдеться у клопотанні.

Перед засіданням прокурор Андрій Перов сказав «Судовому репортеру», що Насіров має право відкликати клопотання про зачитування обвинувального акту в повному обсязі і тоді прокурор зачитає короткий варіант на 76 сторінок.

Однак Насіров вимагає акт читати повністю, але хоче, щоб суд призначав засідання частіше і на більш довгий час. Захист допускає, що між обвинувальним актом, який мають вони і той, що наданий суду, є відмінності.

У другій частині клопотання йдеться про те, строк дії обов’язків Насірову продовжили незаконно.

Захист посилається на рішення Конституційного суду від 23.11.2017 у справі №1-p/2017. КС визнав неконституційним третє речення ч.3 ст. 315 КПК і воно втратило чинність.

На підставі цього захист вважає, що після передачі справи до суду прокурор був зобов’язаний звернутися до суду з клопотанням про продовження на стадії судового розгляду заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі обраного на стадії досудового розслідування стосовно Насірова запобіжного заходу у вигляді застави.

Однак, як наголошують адвокати, 27.11.2017 ухвалою суду було вирішено тільки клопотання про продовження строку дії обов’язків Насірова.

Тому, як вважає захист, запобіжний захід стосовно Насірова у вигляді застави припинився із завершенням досудового розслідування і початком судового розгляду.

Адвокати вважають, що сьогодні для Насірова не обрано жодного запобіжного заходу, а тому покладення на нього процесуальних обов’язків є незаконним.

Суд почув клопотання і доручив прокурору читати обвинувальний акт.

Послухавши обвинувальний акт протягом 1 год. 40 хв, суд приступив до розляду клопотання.

Прокурор Перов сказав, що клопотання захисту в частині призначення засідань частіше він залишає на розсуд суду. З приводу незаконності запобіжного заходу прокурор сказав, що це клопотання ні про що. Адже захист не клопотав ні про зміну запобіжного заходу, ні про його скасування.

Суд, порадившись на місці, залишив клопотання без задоволення. Суд зазначив, що і так має до розгляду дуже багато справ. З приводу запобіжного заходу, то суд вказав, що це питання вирішувалось 19 січня, коли Насірову продовжили строк дії обов’язків. І суд не може розглядати таке клопотання, бо ще не минуло 30 днів.

Наступне засідання призначено на 14 лютого.

Публікуємо копію клопотання, яке дав журналістам адвокат Насірова Любомир Дроздовський.

Нагадаємо, що Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у  зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн. 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check