Стрілянина в Княжичах: екс-замначальника відділу кримінальної поліції Києва відпустили під особисте зобов’язання

Печерський суд обрав новий запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання колишньому заступнику начальника відділу кримінальної поліції Києва Роману Мариновському, якому висунуто підозру у перевищенні службових повноважень та організації умисного вбивства.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 19 лютого.

Мариновський зобов’язаний прибувати за першим викликом до слідчого, прокурора або суду, без дозволу не відлучатися з населеного пункту, де зареєстрований і проживає (м.Київ), повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, здати слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

7 вересня 2017 року Печерський суд застосував до Мариновського запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Але строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. Тому слідчий був змушений звернутись до суду про призначення Мариновському іншого запобіжного заходу.

Слідчий вимагав застави у 650 тис грн.

Однак суд вирішив, що не було доведено, що більш м’якого запобіжного заходу аніж застава буде недостатньо. Прокуратура не надала відомостей, що Мариновський раніше порушував покладені на нього обов’язки.

13 лютого 2018 року заступник генпрокурора продовжив строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до 12 місяців, тобто до 30.08.2018.

20 грудня 2017 року Мариновському повідомлено про нову підозру, де окрім перевищення влади або службових повноважень (ч. 3 ст. 365 КК) і організації умисного вбивства ( ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч.2 ст.115 КК) йому також інкримінується декларування недостовірної інформації (ст.366-1 КК). Що не так задекларував Мариновський у матеріалах суду не зазначається.

Як відомо, 4 грудня 2016 року в селищі Княжичі Київської області, де проводилась спецоперація із затримання грабіжників, начебто сталося непорозуміння і в результаті стрілянини між правоохоронцями були вбиті двоє поліцейських розвідників, двоє співробітників поліції охорони і командир спецпідрозділу КОРД.

30 серпня 2017 року ГПУ вручила підозри екс-керівникові карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті, екс-заступникові начальника карного розшуку Шевченківського райвідділу поліції Києва Роману Мариновському та старшому інспекторові спецпідрозділу КОРД Андрію Курті.

Як відомо, через причетність до стрілянини в Княжчих з посади начальника управління карного розшуку поліції Києва був звільнений Леонід Курята. 20 грудня 2017 року Окружний адмінсуд Києва поновив його на посаді. Суд дійшов висновку, що Курята не був старшим із проведення операції і не мав повноважень контролювати дії всіх поліцейських.

Аналогічно про поновлення на посаді судиться екс-заступник начальника відділу кримінальної поліції Києва Роман Мариновський.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check