Справа Олійника: заміна присяжних і заява про відвід адвоката Шевчука

Голосіївський суд 20 лютого провів чергове засідання у справі колишнього патрульного поліції Сергія Олійника, обвинуваченого в умисному вбивстві 17-річного пасажира авто Михайла Медведєва.


Це було перше засідання під головуванням судді Іларіона Рудика. Минулого разу головуюча суддя Олена Первушина взяла самовідвід. Це сталося після оголошення обвинувального акту, коли у справу на стороні захисту вирішив вступити адвокат Олексій Шевчук, який також має договір про надання правової допомоги судді Первушиній в іншій справі.

Захисник Ростислав Пукало сказав, що новий суддя Рудик уже раніше брав участь у справі, до того як були вибрані присяжні. А також він розглядав заяву захисту про відвід судді Первушиної. «У майбутньому це може підставою для скасування вироку», – заявив Пукало. Але відвід Рудику адвокати і обвинувачений Олійник заявляти не стали.

Однак самовідвід взяла присяжна Ольга Басун.

«На сайті прокуратури міста Києва було викладено фотозвіт про нашу діяльність. Я вбачаю в цьому незаконні дії прокуратури міста Києва і прошу самовідвід», – повідомила Басун.

Суддя Рудик попросив розяснення.

«Було представлено фото всіх присутніх учасників суду присяжних, серед них моє фото. Дозволу на розміщення мого фото і взагалі інформації щодо моєї участі в даній справі я нікому не давала. Вбачаю, що поширення про мене інформації як про присяжну на сторінці Фейсбук… Вбачаю тиск на мене та на безпеку для моєї родини», – зазначила Басун.

Прокурор Олександр Жила щодо самовідводу заперечив і сказав, що судовий процес є відкритим і його фіксація не потребує окремого дозволу. Крім того, він висловив сумнів, що інформація була розповсюджена саме прокуратурою (судові засідання активно висвітлюються у ЗМІ). Жила додав, що присяжна, користуючись тими правами, що і судді, у разі потреби може звертатися про вжиття стосовно неї заходів безпеки.

Зауважимо, що на сайті прокуратури Києва є прес-релізпро судове засідання, який не містить жодних фото, на Фейсбук-сторінці фото також немає.

Батьки загиблого хлопця і водій автомобіля Храпачевський, які є потерпілими, залишили це питання на розсуд суду.
«В якійсь мірі я можу погодитися з правовою позицією прокурора. Але якщо людина

відчуває певну небезпеку, а чомусь така заява є, то ніякий закон не заставить її діяти всупереч тої небезпеки. Тому я також залишаю це на розсуд суду», – заявив адвокат обвинуваченого Пукало.


Після виходу із нарадчої суд оголосив рішення, що самовідвід присяжної задовольнив і замінив її запасним присяжним Валерієм Павловським. Водночас головуючий повідомив, що з цього приводу є окрема думка суддів Рудика і Валігури, яка в судовому засіданні не оголошується.

Далі суд повідомив, що через канцелярію надійшла заява адвоката Олександра Вольвака, який представляє потерпілого Ростислава Храпачевського, про відвід адвоката обвинуваченого – Олексія Шевчука.

Вольвак пояснив, що раніше Шевчук надавав консультацію його підзахисному і отримав інформацію про деякі обставини у справі. А тепер Шевчук хоче захищати Сергія Олійника, чиї інтереси суперечать інтересам Храпачевського. 

За словами Вольвака, зустріч була у 2016 році і на ній були присутні Храпачевський, його бабуся, Шевчук і ще двоє адвокатів. Зустріч тривала 2 години і Храпачевський повідомив про події 7 лютого 2016 року, коли був застрелений пасажир авто Медведєв. Вольвак стверджує, що йдеться про дані, які є адвокатською таємницею. Відтак, на його думку, в адвоката Шевчука є конфлікт інтересів.

«Адвокат без письмового погодженням з клієнтами, щодо яких виник конфлікт інтересів, не може одночасно представляти чи захищати двох або більше клієнтів, інтереси яких є взаємосуперечливими», – зазначив Вольвак.

Однак договору з Шевчуком Храпачевський не укладав і його теперішній адвокат сказав, що він буде це підтверджувати усними поясненнями.

Водночас суддя вирішив, що відвід адвоката Шевчука має розглядатися в його присутності. 20 лютого він у суд не прийшов. Як пояснили інші захисники Олійника, Шевчук знайомиться із матеріалами справи і в цей час зайнятий в іншій судовій справі.

Суд ухвалив відкласти засідання для повторного виклику адвоката Шевчука. Наступне засідання призначено на 2 березня на 10.00.

Як відомо, вночі 7 лютого 2016-го 25-річний патрульний Сергій Олійник обстріляв автомобіль, водій якого не хотів зупинятися. У результаті загинув 17-річний пасажир Михайло Медведєв, який сидів на передньому сидінні поряд із водієм Ростиславом Храпачевським.

Олійнику інкримінували перевищення службових обов’язків, умисне вбивство Медведєва і замах на вбивство водія. За обвинуваченням в умисному вбивстві йому загрожує довічне тюремне покарання. Справу Олійника слухає суд присяжних. До обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Після інциденту Олійник продовжує працювати у правоохоронних органах. 23 листопада 2017 його призначили інспектором відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Києва.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check