Розвідника «ДНР» засудили на 9 років тюрми

Токмацький райсуд Запорізької області 26 січня визнав Родіона Назаренка винним в участі у терористичній організації і призначив йому покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 26 січня.
За матеріалами справи, Назаренко брав участь у «ДНР» з 20-22 грудня 2015 року по кінець липня 2016 року. Він був призначений на посаду розвідника 1 взводу розвідувальної роти 1 ОСМБр (в/ч 08801 1 -я Словянська бригада ДНР).  Бригада з дислокувалася у смт Комсомольське Старобешевського району Донецької області, в будівлі машинобудівного училища.
У роботі Назаренко використовував позивний «Туман». Слідством з’ясовано, що він здійснював спостереження за військовослужбовцями Збройних Сил України на території селищного кладовища в с. Таврічеське Тельманівського району Донецької області.
Допитаний у судовому засіданні Назаренко вину не визнав. Пояснив, що 12 грудня 2015 року виїжджав до Росії погостювати в родичів. Повертався орієнтовно в 20-х числах грудня 2015 через тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей України і зупинився у смт. Комсомольське, де вирішив тимчасово проживати в знайомого. Далі його начебто тимчасово підселили в гуртожиток училища, де дислокувалися розвідники «ДНР». Стверджував, що у вказаний підрозділ не вступав, хоча йому і пропонували. Спочатку працював вантажником, а згодом водієм автомобіля з розвозу питної води. Через деякий час зустрів дівчину, з якою певний проміжок часу проживали на орендованій квартирі. З особами з позовними «Север», «Жулік», «Царь» та іншими познайомився під час проживання в гуртожитку і знає їх як військовослужбовців «ДНР». Через деякий час вирішив повернутися додому і на пропускному пункті був затриманий працівниками СБУ. Зі слів Назаренка, «Туман» йому дали самі ж працівники СБУ.
Водночас він підтвердив, що на записах телефонних розмов, які виступають доказами у справі, зафіксований його голос. Додав, що планував вступити до військового училища «ДНР», але потім передумав.
Свідками в суді були поняті під час слідчого експерименту, коли Назаренко показував на карті місцезнаходження розвідувальної бригади «ДНР», а також під час впізнання особи за фотознімками і голосом.
Доказами виступили телефонні розмови Назаренка, в яких він розповідав про свою участь у розвідці, спілкувався з бойовиками, звітував перед командирами. У цих же розмовах він представляється як «Туман».
У липні 2016 у розмові з дівчиною Назаренко розповідав, що його возили в м. Ростов Російської Федерації робити операцію. На запитання невстановленої особи жіночої статі «Потом какие планы у тебя. Дальше воевать?» відповів «Нет, хватит, все» «Навоевался».
Суд не виявив для нього пом’якшувальних обставин, але врахував його молодий вік, позитивні характеристики за місцем проживання і відсутність доказів, що його діяльність призвела до безпосередніх негативних наслідків у вигляді смерті людей тощо.
Тому суд вирішив, що буде достатнім призначити строк покарання, наближений до мінімального, передбаченого санкцією статті.
Назаренка засудили до 9 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Строк тримання під вартою з 26 жовтня 2016 року по 21 червня 2017 року йому зараховано як один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, згідно з редакцією Кримінального кодексу, що діяла у вказаний період (так званий «закон Савченко»).
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check