Нацполіція завела справу проти посередників із виготовлення біометричних паспортів

Головним слідчим управлінням Національної поліції України розслідується кримінальне провадження щодо організованої групи, яка надає посередницькі послуги швидкого отримання біометричних паспортів для виїзду за кордон поза електронною чергою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 12 лютого.
Розслідуванням встановлено, що організованою групою створено ряд підприємств на території м. Києва, які використовують власні інтернет-сайти, на яких рекламують посередницькі послуги із швидкого отримання біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон, поза існуючою чергою.
За версією слідчих, до цієї діяльності причетні співробітники Державної міграційної служби Києва. Так, вартість отримання паспорту протягом 1 робочого дня становить від 18000 грн., 3 робочих днів – 11000 грн., 5-7 робочих днів – 7000 грн., 10-14 робочих днів 4500 грн.
Посередники займаються підготовчим етапом з оформлення закордонних паспортів, а саме ведуть готівковий розрахунок за оформлення закордонного паспорта, заповнюють бланк-заяву та роблять ксерокопії документів. А далі скеровують клієнтів до різних відділів централізованого оформлення документів ГУ ДМС у місті Києві для зустрічі з особою-посередником, якому передається пакет документів, після ознайомлення з якими останній самостійно за власні кошти сплачує вартість адміністративних послуг, вартість бланку паспорту та отримані квитанції надає замовнику і повідомляє про необхідність зайти до визначеного ним службового кабінету. Крім цього можливе відразу направлення замовника до конкретного кабінету відділів централізованого оформлення документів ГУ ДМС у місті Києві. У кабінеті працівники відділу, які входять до складу організованої групи, відповідно до своїх повноважень здійснюють фотографування та сканування відтисків пальців рук замовника. Дані дії проходять без відповідного оформлення електронної черги або попередньої реєстрації на сайті ГУ ДМС України у місті Києві. В цей час особи, які офіційно зареєструвалися в електронній черзі не викликаються до зазначеного кабінету, оскільки перевага надається «замовникам», які сплатили неправомірну вигоду. 
В подальшому отримані грошові кошти у вигляді неправомірної вигоди нібито розподіляються між представниками компаній, службовими особами ГУ ДМС України у місті Києві та службовими особами підпорядкованих йому територіальних підрозділів відповідно до попередньої злочинної домовленості.
Перелік приватних структур, залучених до цієї схеми, в ухвалі суду не вказується.
Слідчі вважають причетним начальника відділу централізованого оформлення документів № 2 ГУ ДМС у місті Києві. В ухвалі суду сказано, що він начебто надає незаконні вказівки своїм підлеглим, а саме своєму заступнику, головним спеціалістам вказаного відділу щодо прийняття без відповідної черги осіб для здачі документів для отримання паспорту громадянина України для виїзду за кордон, отримує за це неправомірну вигоду, яку розподіляє як між своїми підлеглими, так і передає службовим особам ГУ ДМС України в місті Києві, а також службовим особам ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» для позачергового виготовлення останніми паспортів.
Крім того, поліція з’ясувала, що посередник між клієнтами і працівниками ДМС у м.Києві може бути причетний до незаконного зберігання, перевезення і збуту наркотиків.

За інформацією слідчих, протягом січня 2018 року ця особа кілька разів збула кокаїн на території Києва.


Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check