ГПУ звільняє екс-міністра Колобова від кримінальної відповідальності

До Печерського районного суду надійшло клопотання з Генеральної прокуратури про звільнення від кримінальної відповідальності екс-міністра фінансів Юрія Колобова.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані реєстру судових рішень.
Клопотання 7 грудня 2017 року подав заступник начальника відділу процесуального керівництва управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями, Генеральної прокуратури України Олексій Кувшинов.
Однак сам Колобов у суд для розгляду клопотання не прийшов. 5 січня 2018 року адвокат Ігор Фомін заявив клопотання про допит Колобова в режимі відеоконференції з території іншої держави в порядку міжнародної правової допомоги, оскільки він зареєстрований та проживає в місті Аліканте, Королівство Іспанія.
Прокурор щодо відеоконференції не заперечував.
Тому суд зобов’язав сторону захисту надати і підготувати необхідні документи для оформлення запиту в порядку міжнародної правової допомоги.
Наступне засідання у справі Колобова призначено на 21 лютого на 14.30 в судді Печерського суду Володимира Карабаня.
Екс-міністр фінансів Юрій Колобов проходить у справі про приватизацію акцій ВАТ «Укртелеком» у 2011 році. У справі також є підозрюваними екс-президент Віктор Янукович, екс-прем’єр Микола Азаров і колишній перший віце-прем’єр і екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов.
Підстави звільнення від кримінальної відповідальності у матеріалах суду не вказані. Але зазначається, що Колобов є підозрюваним за ч.2 ст.367 ККУ – службова недбалість. Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за такий злочин складає 5 років.
Але щонайменше до серпня 2017 року Колобов у цій справі проходив за ч.5 ст.191 ККУ – заволодіння державним майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що призвело до матеріальної шкоди в особливо великих розмірах на суму 220 млн грн. Строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за такий злочин складає 10 років.
Перебіг давності зупиняється, якщо підозрюваний переховується від слідства або суду.
Як відомо, Колобов виїхав з України у 2014 році і перебував у розшуку Інтерполу.

У 2015 він був затриманий іспанською поліцією, після чого готував документи для отримання політичного притулку в Іспанії.

18 січня 2016 року, газета «El Confidencial» повідомила, що іспанська поліція відмовилася видати Україні Колобова, оскільки вважає, що його справа має політичний характер.

3 квітня 2017 року Печерський суд не дав ГПУ дозволу на спеціальне (заочне) досудове розслідування стосовно Колобова, тому що він не перебуває у міжнародному розшуку.

Але у травні 2017 Апеляційний суд Києва такий дозвіл дав. Суд зіслався на перехідні положення КПК, які давали можливість до 15 квітня 2017 року проводити спеціальне досудове розслідування без оголошення підозрюваного у міждержавний та/або міжнародний розшук. Оскільки клопотання до суду першої інстанції надійшло до 15 квітня, то на думку Апеляційного суду, його необхідно задовольнити.
У серпні 2017 року Печерський суд за клопотанням адвокатів призначив Колобову судово-психологічну експертизу із застосуванням комп’ютерного поліграфу  в консульстві України на території Іспанії із залученням київського експерта.

З допомогою поліграфу експерт мав з’ясувати, чи вступав Колобов у злочинну змову з метою заволодіння, розтрати державних коштів на користь ТОВ «ЕСУ» (покупця «Укртелеком») і чи заволодівав, розтрачував державні кошти на користь ТОВ «ЕСУ».

Чим закінчилася експертиза у матеріалах суду на сказано, але прокуратура перекваліфікувала Колобову підозру із заволодіння і розтрати державних коштів на службову недбалість, а також подала клопотання про його звільнення від кримінальної відповідальності.

З жовтня 2013 року «Укртелеком» входить до групи СКМ Ріната Ахметова.


Нагадаємо, що у грудні 2017 Генпрокуратура аналогічно звільнила від кримінальної відповідальності за строком давності екс-главу Держуправління справами Ігоря Тарасюка, який був підозрюваним у справі про передачу Януковичу майна «Межигір’я».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check