Екс-слідчий ГПУ Сус не зміг оскаржити свою заставу

Апеляційний суд відмовив адвокату колишнього співробітника Генпрокуратури Дмитра Суса у відкритті апеляційного провадження щодо рішення про запобіжний захід у вигляді застави.

Як повідомляє «Судовий репортер», рішення ухвалено 6 лютого.
Суд відмовив у відкритті провадження, оскільки скарга подана на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Як відомо, 16 січня суд змінив Дмитру Сусу запобіжний захід з домашнього арешту на заставу у розмірі 1,76 млн грн.
Клопотання про зміну запобіжного заходу подав сам детектив НАБУ, оскільки під час досудового розслідування особа не може утримуватись під домашнім арештом більше шести місяців. Детектив хотів для Суса застави у 5,5 млн грн.
Суд, «виходячи із засад розумності» призначив меншу заставу, але Дмитро Сус вирішив, що 1,76 млн грн це забагато і подавав апеляцію.
Після внесення застави на Суса будуть покладені обов’язки:
1) прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;
2) не відлучатися з міста Хмельницького та Хмельницької області без дозволу детектива, прокурора або суду;
3) повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
4) утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні за списком осіб визначених детективом та/або прокурором;
5) здати на зберігання до Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
6) носити електронний засіб контролю.
Обов’язки діятимуть до 18 березня 2018 року включно.
Йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ 
Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Дмитра Суса 25 липня 2017 року в аеропорту «Бориспіль», коли він, за його словами, прямував на відпочинок до Туреччини.
Дмитро Сус підозрюється у заволодінні майно і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). Зокрема, відомо, що екс-посадовець ГПУ користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю. За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі. 

Згідно з публікаціями ЗМІ, перебуваючи під домашнім арештом Сус влаштував у своїй квартирі біткоїн-ферму і виробляє електронну валюту. Він стверджує, що це приносить йому дохід у понад 2 тис доларів на місяць.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check