Бухгалтерку «поліції ЛНР» з Краснодона засудили до 10 років тюрми

Шевченківський районний суд м. Чернівці заочно засудив головного бухгалтера «Краснодонського відділу Міністерства внутрішніх справ «ЛНР» Ірину Єфімюк до 10 років позбавлення волі за фінансування тероризму.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 19 січня.
Жінка раніше працювала в українських органах внутрішній справ. Але, за матеріалами справи,  у травні 2014 поступила на службу до поліції «ЛНР» в Краснодоні і працює там до сьогодні.
За даними слідства, жінка веде облік матеріальних активів терористів, складає та подає до так званих «контролюючих органів «ЛНР» фінансову звітність, проводить фінансові операції з нарахування та видачі грошей представникам так званого «Краснодонського відділу МВС «ЛНР».

Крім того, в січні 2015 року, у змові з сином вони начебто створили фінансову установу із обготівкування коштів, обміну валют, здійснення переказів громадянам, які проживають на непідконтрольній Україні території Луганської області, а також учасникам «ЛНР».
За даними розслідування, у 2015-2016 рр. Єфімюк сприяла забезпеченню готівкою бойовиків і пособників «ЛНР» на  61 тис грн, допомагала здійснювати грошові перекази і поповнювати рахунки мобільних телефонів.

8 вересня 2016 року сина обвинуваченої Євгена Єфімюка затримали на території України.

2 листопада 2016 року Шевченківський суд затвердив угоду про визнання винуватості між Євгеном Єфімюком і прокурором.

Він пояснив, що у 2014 році у місті Краснодон владу захопили представники так званої «Луганської народної республіки», які ведуть бойові дії з ЗСУ. Приблизно в січні 2015 року він, у зв’язку зі скрутним фінансовим становищем у населення міста Краснодон та відсутністю банківських установ України відкрив у своєму місті обмінний пункт, який також займався обготівкуванням карткових рахунків клієнтів (переважно пенсіонерів). Цей обмінний пункт сплачував податки у бюджет «ЛНР». При зверненні в обмінний пункт клієнт отримував готівку, а його гроші, Єфімюк переводив на свої банківські карти, з яких потім знімав готівку через українські відділення банків.

Серед клієнтів його обмінного пункту були також представники Краснодонського відділу міліції «ЛНР», де його мати працює головним бухгалтером і які зверталися до неї. Мама також допомагала йому сплачувати податки в бюджет міста та «республіки». Він спілкувався з мамою та говорив, що стосовно неї існує кримінальне провадження і щоб вона приїхала та з’явилася до слідчого, але вона сказала, що на даний час їхати не збирається і планує перебувати в місті Краснодон (Сорокине).

Всього у 2015-2016 роках на платіжні картки Єфімюка та підконтрольних йому осіб з карткових рахунків клієнтів, в тому числі учасників «ЛНР», надійшло 34 млн грн, з яких знято через банкомати українських банків (переважно у Харкові) готівки на загальну суму 27 млн грн.

Чоловік повністю визнав свою вину і зобов
’язався сприяти викриттю злочину.
Суд призначив йому покарання у вигляді 340 тис грн штрафу. з позбавленням права обіймати посади пов’язані із виконанням фінансово-господарських та адміністративно-розпорядчих функцій на строк три роки та з конфіскацією майна: грошей на банківських рахунках, двох мобільних телефонів, а також готівки, вилученої в автомобілі у момент його затримання.
Покази Євгена Єфімюка стали доказами у справі проти його матері. Жінку судили заочно.

Суд призначив їй 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій та здійсювати фінансово-господарську діяльність строком на три роки з конфіскацією всього належного їй майна. На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів. Жінка відбуватиме покарання після того, як її затримають.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check