За підозру у $300 тис хабара директор інституту агроекології відсторонений до кінця лютого

Солом’янський суд відсторонив від посади директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії наук України Ореста Фурдичка до 28 лютого.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням повний текст рішення суду від 12 січня. Рішення ухвалив суддя Олександр Бобровник.

Детектив Національного антикорупційного бюро підкреслив, що відсторонення не перешкоджає Фурдичку заробляти на життя іншою працею, до того ж він отримує пенсію, яка, відповідно до декларації, у 2016 році склала 169 тис грн., дивіденди – 337 тис грн., а також отримує довічну плату за звання академіка Національної академії наук України.

Суд врахував, що перебування Фурдичка на посаді директора Інституту фактично сприяло вчиненню інкримінованого кримінального правопорушення, тобто отриманню хабара.

Суд взяв до уваги, що Фурдичко у 1990-1997 рр. був депутатом Львівської облради, у 1997-1998 рр. – головою Львівської облради, а у 1998-2002 роках – народним депутатом України, пізніше працював на керівних посадах у Держкомітеті лісового господарства України та у міністерстві охорони навколишнього середовища підтримує широке коло зав’язків із представниками правоохоронних органів та органів державної влади.

Суд визнав ризик, що Фурдичко може впливати на свідків у справі з метою дачі ними неправдивих показів або відмови від уже наданих показань.

Суд може застосувати відсторонення до підозрюваного на строк не більше двох місяців. Далі детектив може знову клопотати в суді про продовження цього строку.

Як відомо суд тільки з другої спроби відсторонив Фурдичка. Це сталося після того, як він вийшов із СІЗО під заставу у 3 млн грн.

Раніше суддя Ірина Усатова відмовила у відстороненні Фурдичка з підстави, що він перебуває під вартою і це унеможливлює виконання ним будь-яких посадових обов’язків. 

Ореста Фурдичка затримали 30 грудня начебто після отримання ним $300 тис хабара від компанії «Сател Україна». За версією слідства, він вимагав ці гроші у засновника компанії, діючи у змові з колишнім директором підприємства. За винагороду в загальній сумі $500 тис Фудичко нібито пообіцяв не розривати договір спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту.

Заяву про вимагання хабара написав засновник «Сател Україна» і в подальшому саме він передавав Фурдичку гроші в машині, після чого відбулось затримання.

Наразі у справі є двоє підозрюваних Фурдичко і колишній директор «Сател Україна».

1 січня суд застосував до Фурдичка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 3 млн грн. Екс-директора «Сател Україна» арештовано з можливістю звільнення під заставу в 1 млн грн.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check