Свідки ігнорують засідання у справі «діамантових прокурорів»

Голосіївський суд 24 січня вкотре не зміг провести допит свідків у так званій справі «діамантових прокурорів».

Про це повідомив «Судовий репортер» із залу суду.
Головуючий суддя спитав у прокурора, що робилося для забезпечення явки свідків.
Прокурор Олександр Проскурніков сказав, що їм телефонували. Причина неявки невідома.
Суд запропонував змінити порядок слухання справи, але як обвинувачення, так і захист були проти і наполягали, що спочатку треба допитати Рака, а тільки потім можна подумати про зміну порядку.


Суддя Дмитро Валігура поцікавився у прокурора, що має зробити суд, щоб покращити явку свідків (раніше засідання неодноразово зривалися з аналогічної причини). Прокурор сказав, що треба повторно їх викликати.

Адвокат заявив, що до свідків, які довгий час не приходять, можна було б застосувати привід.

«Прокурор це питання не ініцює. У суду, очевидно, немає підстав застосовувати цей захід. Крім того, це клопотання має бути мотивованим… Ми маємо знати достовірні дані про тих людей, що в них немає обмежень, ніхто з них не інвалідом, вагітним», – відповів суддя Валігура.

Також суд отримав від захисника Олександра Корнійця клопотання про зміну запобіжного заходу, а слідом відмову від такого клопотання. У судовому засіданні адвокат підтвердив, що відмовився від клопотання. Корнієць підтримав позицію свого захисника, а після засідання уточнив, що клопотання було помилковим.


Екс- заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць раніше вийшов на волю під заставу у 3,2 млн грн. А колишній перший заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна – під заставу у 6,4 млн грн.

Наступне засідання у справі відбудеться через півтора місяці.

Як відомо, Рак був посередником при передачі коштів від підприємців. З боку прокурорів таким посередником був Валерій Гібаленко, який сьогодні є третім обвинуваченим разом із Корнійцем і Шапакіним.

Окрім Рака, в якості свідка ще викликався перший заступник керівника Національної поліції Вадим Троян (станом на 2-15 рік начальник поліції в Київській області) і двоє осіб, які були понятими.

Шапакіна і Корнійця затримали 5 липня 2015 року за підозрою у вимаганні і отриманні $150 тис хабара у підприєців, які намивали пісок. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check