Суд зняв арешт з мільйонів екс-замміністра, оскільки право на них заявила дружина

Печерський суд зняв арешт із грошей на рахунках екс-міністра доходів Андрія Ігнатова, оскільки вони визнані особистою приватною власністю його дружини.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на повний текст рішення суду від 28 грудня. Ухвала оскарженню не підлягає.

Встановлено, що 9 листопада 2016 Красноармійський суд Донецької області визнав кошти особистою приватною власністю Елли Ігнатової. Йдеться про 3,2 млн доларів, 1,4 млн євро і 21,3 млн російських рублів.

Жінка сама звернулась до суду про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя. Вона повідомила, що перебувала з Ігнатовим у шлюбі з 2004 року і в них народилося троє дітей.

За її словами, з серпня 2014 року Ігнатов проживає окремо від неї та дітей, не дбає про матеріальне забезпечення сім’ї, не бере участі у витратах, повязаних з вихованням та утриманням дітей, піклуванням про їх здоровя, фізичний, духовний і моральний розвиток.

Жінка попросила суд поділити майно набуте в шлюбі, зазначивши, що у добровільному порядку це зробити неможливо, оскільки Ігнатов навіть не хоче це обговорювати. Чи було при цьому розірвано шлюб у рішенні суду не йдеться. Закон дозволяє поділити майно і без розлучення.

Дружина сама запропонувала порядок поділу майна, підкресливши, що в неї на утриманні лишається троє малолітніх дітей. 11 жовтня 2016 Андрій Ігнатов подав заяву, що він не проти такого варіанту.

Суд визнав особистою власністю Елли Ігнатової 3,2 млн доларів, 1,4 млн євро і 21,3 млн російських рублів на рахунках у «Сбербанку», а також автомобіль Тойота Ленд Крузер 200 VX, 2011 року випуску.

Щодо самого екс-чиновника, то суд визнав його власником низки об’єктів нерухомості, які всі знаходяться в окупованому Донецьку: чотирикімнатної квартири на 122 кв.м., місця на паркінгу, будівлі «лукохранилища» на 843 кв.м., адмінбудівлі і складу з підвалом на 875 кв.м. Крім того, Ігнатову залишився автомобіль BMW 530і, 2007 року випуску, а також 887 тис грн, 31 тис доларів і 1459  євро на банківських рахунках. Також Елла Ігнатова просила визнати власністю чоловіка 700 тис доларів готівкою, але суд відмовився це робити, бо не отримав доказів, що ці гроші існують.

Як відомо, кошти Ігнатова були арештовані ухвалою Печерського суду 31 жовтня 2014 року. 28 грудня 2017, обґрунтовуючи скасування арешту, адвокат зазначив, що Еллі Ігнатовій підозру не повідомлено, про її причетність до кримінального провадження не йдеться і відповідальності за дії підозрюваного вона не несе.

Нагадаємо, що 24 липня 2015 Печерський суд дав Генпрокуратурі дозвіл на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування стосовно колишнього заступника міністра доходів і зборів Андрія Ігнатова. Слідчий ГПУ повідомив, що екс-чиновник переховується від органів слідства. У серпні 2014 Ігнатов був оголошений у всеукраїнський, а у вересні – в міжнародний розшук.


У жовтні 2015 адвокат повідомляв ГПУ, що Ігнатов знаходиться в Криму в медичному закладі з відкритою черепно-мозковою травмою. У березні захисник добивався допиту Ігнатова в режимі відеоконференції з Республіканської клінічної лікарні ім. Семашка М.О., що в Сімферополі.

Як відомо, у 2014 Ігнатову повідомлено про підозру у кримінальному провадженні №42014000000000625 від 15 липня 2014 року за фактом зловживання владою.
Ігантову інкримінували скасування податкових повідомлень-рішень по зменшенню бюджетного відшкодування та податкового кредиту ДСБУ «Аграрний фонд», у зв’язку з чим державі завдано збитків у вигляді ненадходження до державного бюджету коштів на суму 224,19 млн грн.

Заступником міністра доходів і зборів Ігнатов був з квітня 2013 до 1 березня 2014.

У 2014 після зміни влади екс-міністр доходів Олександр Клименко в інтерв’ю «Українській правді» сказав, що раніше Ігнатов працював у структурах Олександра Януковича, сина екс-президента. 
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check