Суд відпустив учасника «ЛНР», посилаючись на обмін заручниками

Кремінський  районний суд Луганської області затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим Романом Ахтирським.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 18 грудня.

Йдеться про уродженця мт. Чертково Ростовської області Російської Федерації.

За матеріалами справи, у 2015 році він вступив до лав воєнізованого підрозділу «ЛНР».  Носив форму з шевроном «Козачої сотні ст. Луганської ім.К.Булавіна, мав посвідчення Великого війська ДонськогоСлужив з автоматом АКМ-74 та артилерійською гарматою (зенітна установка) поблизу дачного масиву «Ближні дачі» на території Жовтневого району м. Луганська, брав участь у збройному опорі військовослужбовцям сил АТО.

В кінці серпня 2015 року Ахтирський залишив терористичну організацію «ЛНР» та повернувся в смт. Мілове Луганської області.

18 грудня 2017 в приміщенні суду обвинувачений і прокурор уклали угоду про визнання винуватості. Ахтирський визнав себе винним у сприянні діяльності терористичної організації та незаконному придбанні, носінні та зберіганні вогнепальної зброї та бойових припасів, зобов’язувався сприяти судовому розгляду кримінального провадження щодо себе та викривати інших учасників «ЛНР», погодився з визначенням покаранням у вигляді 4 років 5 місяців 7 днів позбавлення волі.

Також у рішенні суду зазначено, що суд врахував необхідність повернення українських військовослужбовців з полону терористичних організацій «Л/ДНР», шляхом участі у відповідному узгодженому обміні у рамках «Мінських домовленостей».

В якості пом’якшуючих обставин суд визнав щире каяття обвинуваченого, активне сприяння розкриттю злочину та викриття поплічників, перебування на його утриманні похилого віку матері, яка має слабке здоров’я, внаслідок чого потребує сторонньої допомоги.  

Суд зарахував Ахтирському весь строк перебування під вартою з 29 вересня 2015 року по 18 грудня 2017 року із розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення воліЯк відомо, з 21 червня 2017 в силу вступили інша редакція закону, за якою 1 день в СІЗО зараховується як 1 день у тюрмі. Але суд вирішив, що закон у новій редакції погіршує становище обвинуваченого і тому не підлягає застосуванню щодо нього. Тому суд вирішив, що на день постановлення вироку Ахтирський вже відбув призначене йому покарання і ухвалив звільнити його з-під варти негайно.

Нагадаємо, що 27 грудня 2017 на Донбасі відбувся перший за два роки і найбільший обмін заручниками. За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулося 73 заручники, Україна передала «ДНР» і «ЛНР» 233 особи. СБУ на запит «Громадського»повідомила, що не публікуватиме списки тих, кого віддала Україна, «тому що це персональні дані людей».
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check