Суд усунув від справи детектива НАБУ через конфлікт Мартиненка і Войціцької


Суд відвів детектива НАБУ Ігоря Семака від здійснення досудового розслідування у справі Миколи Мартиненка.
Як повідомляє «Судовий репортер» таке рішення Солом’янський суд Києва ухвалив 27 грудня за заявою адвоката Петра Бойка, який захищає Мартиненка. Ухвала оскарженню не підлягає.

Адвокат повідомив, що коли його підзахисний був нардепом від «Народного Фронту», то між ним і нардепом від «Самопомочі» Вікторією Войціцькою постійно виникали конфлікти.

«…Конфлікти, які виражались в постійних звинуваченнях Войціцькою Мартиненка у здійсненні різноманітних протиправних дій, публічних необґрунтованих та упереджених звинуваченнях в засобах масової інформації, спробами створити негативний імідж конкуруючої політичної сили та усунення Мартиненка від керівництва в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, до складу якого вона також входила», – йшлося у заяві.

Як відомо, один із детективів у справі Ігор Семак у період з 17.12.2014 по 07.09.2015 працював помічником-консультантом Войціцької на платній основі. «Посада… за своєю суттю передбачає існування тісних довірительних стосунків між помічником та народним депутатом, і базується на довірі, спільних інтересах та поглядах, і відповідно всебічній обізнаності помічника стосовно політичної діяльності депутата», – вважає адвокат.

На переконання захисника, посада детектива НАБУ дозволяє Семаку допомагати Войціцькій, використовуючи свої повноваження, впливати на кримінальне провадження стосовно Мартиненка та може свідчити про вірогідну зацікавленість самого детектива в кримінальному переслідуванні останнього.

За цими фактами 3 листопада 2017 Національне агентство з питань запобігання корупції винесло припис щодо Семака. У приписі йшлося, що детектив не повідомив про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією.

НАЗК зазначало, що Войціцька активно поширювала інформацію проти «Народного Фронту» і особисто проти члена партії Мартиненка.

НАЗК посилалось на те, що у вересні 2015 Войціцька у мережі Facebook розмістила пост, в якому звинувачувала службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та особисто Мартиненка в організації злочинної схеми заволодіння коштами підприємства шляхом укладання договорів на поставку урану за завищеними цінами з посередницькою австрійською компанією, що на її думку, призвело до розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах. 

У відомстві Корчак вирішили, що Семак як помічник Войціцької знав про її активну позицію щодо «СхідГЗК» і в нього склалась певна думка щодо Мартиненка. Крім того, підтвердженням упередженості і приватного інтересу Семака НАЗК вважає низку ухвал суду, якими не задоволено клопотання детектива у справі через передчасність, необґрунтованість та відсутність доказів.

Детектив Семак заперечував щодо відводу. Водночас він визнав, що перебував у трудових відносинах з Войціцькою, але зауважив, що після припису НАЗК розслідування проводиться під контролем прокурора, і будь-якої особистої зацікавленості в неправомірному переслідуванні Мартиненка він не має. Також Семак наголосив, що припис НАЗК оскаржується, але результатів розгляду заяви на момент судового засідання він не мав.
Однак суд дійшов висновку, що є обгрунтовані сумніви у неупередженності та об’єктивності детектива Семака і підстави для його відводу. У тексті рішення суду зазначено, що воно оскарженню не підлягає.

Як відомо, 20 грудня 2017 детектив НАБУ вручив Миколі Мартиненку оновлений варіант підозри. 4 січня Укрінформ з посиланням на адвоката Бойка повідомив, що захист отримав 200 томів справи для ознайомлення і розслідування завершено. Але в антикорупційній прокуратурі новину про закінчення розслідування спростували. Раніше, 6 грудня суд скасував обов’язок Мартиненка здавати документи для виїзду за кордон.

Нагадаємо, що колишньому нардепу від «Народного Фронту» Миколі Мартиненку повідомлено підозру в розтраті коштів ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» у розмірі $17,28 млн. 22 квітня 2017 суд призначив йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки 18 народних депутатів, міністра молоді і спорту, а також заступника   голови Центральної виборчої комісії. 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check