Суд призначив психіатричну експертизу «шахраю», який намагався заволодіти грошима Онищенка

Суд 29 січня призначив судово-психіатричну експертизу Сергію Лаврову, який обвинувачується у спробі шахрайського заволодіння коштами народного депутата Олександра Онищенка.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із Голосіївського суду.
Клопотання про експертизу подала адвокат обвинуваченого Олена Асатрян. Лавров клопотання підтримав. Прокурор Олександр Анісімов щодо клопотання заперечив.
Згідно з амбулаторною судово-психіатричною експертизою від 23 лютого 2017 р., Лавров у період скоєння злочину страждав на наслідки хронічного ураження головного мозку, емоційною і вольовою нестійкістю, епілептиформним синдромом анамнезу, але за своїм психічним станом міг і може усвідомлювати свої дії.
Водночас під час судового розгляду встановлено, що Лавров 8 разів перебував в Одеській клінічній психіатричній лікарні №1, починаючи з листопада 1991 року. 
Зокрема, лікував наслідки черепно-мозкової травми. Крім того, 18 жовтня 2016 в Одесі Лаврова госпіталізували із закритою черепно-мозковою травмою і струсом головного мозку.
Суд призначив комплексну судово-медичну експертизу обвинуваченого і поставив перед експертами такі питання:
– Чи страждає Лавров на даний момент яким-небудь стійким хронічним психічним захворюванням?
– Чи страждав Лавров яким-небудь стійким хронічним психічним захворюванням з червня по листопад 2016 року, тобто на момент скоєння інкримінованого йому правопорушення?
– Чи міг Лавров усвідомлювати свої дії та керувати ними з червня по листопад 2016 року?
– Чи здатен Лавров зараз усвідомлювати свої дії та керувати ними?
– Чи може Лавров з урахуванням його емоційного стану, індивідуальних психологічних особливостей і рівня розумового розвитку та наявних захворювань сприймати обставини у справі і давати показання?
– Чи потребує Лавров заходів примусового медичного характеру?
Експертизу доручено Київському міському центру судово-медичних експертиз.
Одесит Лавров начебто довгий час підтримував товариські стосунки з Онищенком і вигадав собі образ двоюрідного брата керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
За версією обвинувачення, у 2016 році Лавров запропонував Онищенку закрити «газову справу» в антикорупційній прокуратурі через надання його «родичу» Холодницькому винагороди. Спочатку йшлося про 1 млн 200 тис доларівІнформацію про суму хабара Лавров начебто повідомив у Viber.
Онищенко, у свою чергу, попросив про допомогу депутата Київської облради від БПП Віталія Карлюка, з яким перебував у дружніх стосунках. На прохання Онищенка Карлюк написав заяву у правоохоронні органи про вимагання грошей.
Далі, як йдеться у матеріалах справи, 15 серпня 2016 Лавров підтвердив Карлюку свою обіцянку на зустрічі у ресторані «Прага» по проспекту Академіка Глушкова в Києві (недалеко від Голосіївського суду). Лавров начебто казав, що хоче далі разом з Онищенком займатись газовим бізнесом. Крім того, він збільшив суму винагороди до 2 млн доларів, а половина цієї суми мала стати авансом.
8 листопада 2016, знаходячись в автомобілі Карлюка на парковці ресторану «Прага», Лавров нібито отримав 1 млн доларів (25,5 млн грн). Після цього він був затриманий.
З листопада 2016 Лавров перебуває під вартою, оскільки не може внести заставу, хоча суд її щоразу зменшує. В останньому засіданні суд знову продовжив строк тримання його під вартою до 29 березня з альтернативою застави у 900 тис грн.

Слідством встановлено, що Лавров не має родинних зв’язків з Холодницьким. Тому йому пред’явлено обвинувачення у шахрайстві в особливо великих розмірах і пропозиції про передачу хабара третій особі. Лаврову загрожує до 12 років позбавлення волі.
Відомо, що свідки і потерпілі у справі вже допитувались. Зокрема, покази дав Карлюк. Онищенко у суд не з’явився. Свідками були оперативні співробітники СБУ. Керівник САП Холодницький у суд для допиту не викликався.

Сам обвинувачений свою вину не визнає і заперечує.

«За год и три месяца, что я здесь нахожусь, они не предоставили ни одного свидетеля и нет ни одного весомого доказательства, что я что-то мог и сделал. Это все их больное воображение», – заявив Сергій Лавров, коли вирішувалось питання про продовження строку його тримання в СІЗО.

Поки судді перебували в нарадчій Лавров також сказав, що адвокат Онищенка повинен передати до суду заяву, що вони не мають до нього жодних матеріальних і моральних претензій. Однак наразі такого документа нема.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check