Суд не відсторонив від посади директора Інституту агроекології, затриманого на $300 тис хабара (оновлено)

Суд відмовив детективу Національного антикорупційного бюро у клопотанні про відсторонення від посади директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук Ореста Фурдичка, якого затримали за підозрою у $300 тис хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 4 січня.

Рішення ухвалила суддя Ірина Усатова.

У реєстрі наразі оприлюднено тільки вступну і резолютативну частину рішення.

Як відомо, Фурдичка затримали 30 грудня начебто після отримання ним $300 тис хабара від компанії «Сател Україна». За верією слідства, він вимагав ці гроші у засновника компанії, діючи у змові з колишнім директором підприємства. За винагороду в загальній сумі $500 тис Фудичко нібито пообіцяв не розривати договір спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту.

Заяву про вимагання хабара написав засновник «Сател Україна» і в подальшому саме він передавав Фурдичку гроші в машині, після чого відбулось затримання.

Наразі у справі є двоє підозрюваних Фурдичко і колишній директор «Сател Україна».

1 січня суд застосував до Фурдичка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 3 млн грн. Екс-директора «Сател Україна» арештовано з можливістю звільнення під заставу в 1 млн грн.

24.01.2018 – доповнено аргументацією суду у зв’язку з публікацією повного тексту рішення.

Зокрема суддя Усатова зазначила, що їй не надано доказів того, що подальше перебування Фердичка на посаді директора Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України, надасть змогу останньому знищити речові докази, які мають значення для досудового розслідування.

Суддя взяла до уваги, що станом на 4 січня Фурдичко перебував під вартою і це унеможливлює виконання ним будь-яких посадових обов’язків.

«Доводи сторони обвинувачення щодо того, що і в Київському слідчому ізоляторі підозрюваний може здійснювати виконання своїх посадових обов’язків є необгрунтованими і надуманими», – зазначила суддя.

Але після внесення застави 12 січня суддя Олександр Бобровник задовольнив клопотання НАБУ і відсторонив Фурдичка (повний текст цього рішення наразі не оприлюднений).

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check