Старенька мати Постного відсудила будинок і квартиру в сина-фігуранта справи Онищенка

Печерський суд визнав недійсними договори дарування квартири і садового будинку, укладені між Валерієм Постним і його матір’ю 6 років тому.
 
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 21 грудня.
 
Наразі в реєстрі опублікована тільки вступна і резолютивна частина рішення. Тому невідомо, які саме аргументи наводила Ганна Постна.
 

Як свідчать витяги з реєстру нерухомості, квартиру і садовий будинок Валерій Постний отримав від матері у подарунок в листопаді 2011 року.

 
Йдеться про трикімнатну квартиру площею 75 кв.м. у будинку по вул.Грушевського, 9 і садовий будинок на 57,5 кв.м. в Обухівському районі, біля села Старі Безрадичі в садовому товаристві «Росинка».

Цивільний позов матері до сина розглядався більше року. Суд відкрив провадження у справі ще в листопаді 2016 р.
 
Водночас відомо, що Ганна Марківна у грудні 2016 вже відсудила у сина інший будинок за аналогічною схемою (характеристики цього будинку наразі невідомі).
 
У рішенні суду сказано, що у 2011 році укласти договір дарування жінці запропонував 
її син. Вона погодилась, оскільки чоловік помер і вона залишилось проживати одна. 
 
Син зобов’язувався забезпечувати її доглядом, харчуванням, утримувати до смерті, взамін отримуючи будинок. Після смерті чоловіка син часто навідував її та справно допомагав з побутовими проблемами.
 
Але віднедавна Постний наче перестав приділяти матері увагу, і вона мусила звертатися до родича, який погодився доглядати її, якщо вона укладе з ним договір довічного утримання.
 
За словами жінки, вона почала збирати документи для підписання договору. «Під час отримання в бюро технічної інвентаризації документів на квартиру позивач дізналася, що фактично між нею та відповідачем було укладено договір дарування, чого остання не бажала», – йдеться у матеріалах суду.
 
Ганна Постна вважає, що договір дарування був укладений внаслідок помилки.
 
Позивачка наголосила, що їй 80 років, вона часто хворіє і потребує стороннього догляду. (1 січня 2018 Ганні Постній виповнилося 82)
 
Сама жінка до суду не з’явилася. Адвокат подав через канцелярію заяву, в якій просив розглянути справу за її відсутності.
 
Від її сина також ніхто не прибув. Через канцелярію надійшла заява, що Валерій Постний визнає позовні вимоги і не заперечує проти їх задоволення.
 
Як відомо, Валерій Постний є обвинуваченим у так званій «газовій справі». Слідство відводить йому роль співорганізатора схем Онищенка з розкрадання газу, видобутого за договорами спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки держави оцінюють у понад 740 млн грн.
 
Справу проти Постного і ще 7 осіб передано в Солом’янський суд, але розгляд вже півроку не може розпочатися.
 
Валерій Постний рік утримувався в СІЗО і тільки влітку 2017 опинився на свободі, після того як суд зменшив йому заставу до 10 млн грн. 
 
Після повідомлення про підозру Постний перестав ходити і його довелось доставляти
до суду на каталці. Згодом він почав пересуватися в інвалідній колясці. Постний стверджує, що це наслідки операції на хребті.
 
Раніше Валерій Постний тривалий час проживав у Німеччині, в Берліні, мав там зареєстроване місце проживання. Крім того, в матеріалах справи він зазначений як менеджер німецької компанії «Оптімал Логістик».
 
У 2017 син Постного – Антон – намагався зняти арешт із $250 тис і 180 тис євро, вилучених з його банківських сейфів, але програв позов у всіх інстанціях. 26-річний хлопець стверджував, що це його гроші, оскільки у 2016 він продав свою квартиру по вул.Десятинній,13 за понад 10 млн грн.
 
Суд вирішив, що Постний-молодший не довів, що це саме ті гроші, які він отримав від продажу нерухомості. Зокрема, не підтвердив, що міняв гривні на долари і євро.
 
Суд звернув увагу, що Антон Постний і його батько в один день винайняли в банку сусідні сейфи.
 
Крім того, в матеріалах суду була копія апеляційної скарги Вікторії Зайцевої, екс-дружини Постного, з якою він розлучився у 1993 році. Жінка стверджувала, що арештовані гроші належать їй, а сину вона їх передала у безоплатне користування. У підсумку гроші лишились під арештом.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check