Обвинувачений у вбивстві екс-патрульний Олійник найняв адвоката, який має договір із суддею, - суддя взяла самовідвід

(01.02.2018 додано про наслідки відводу судді)

У справі екс-патрульного поліції Сергія Олійника головуюча суддя взяла самовідвід, бо у неї і обвинуваченого виявився один і той же адвокат.

Як повідомляє «Судовий репортер» це сталося у засіданні Голосіївського суду Києва 30 січня.

Суд отримав заяву адвоката Олексія Шевчука, що він вступає у справу і захищатиме Олійника. Договір між адвокатом і Олійником датований 24 листопада 2017 року.

Головуюча суддя Олена Первушина заявила про самовідвід. Вона повідомила, що виник конфлікт інтересів.

«Адвокат Шевчук Олексій Анатолійович представляє мої інтереси. В тому числі, я уклала договір із зазначеним адвокатом на захист своїх інтересів. На даний час договір не розірваний», - пояснила Первушина.


Захист погоджується, що суддя має взяти самовідвід.

Суддя: Я перепрошую, 24 листопада було укладено цей договір. Ви знали про це?

Адвокат Пукало: Ну… Ми розмовляли про це.

Суддя: В минулому судовому засіданні прокурор оголошував повний текст обвинувального акту. Ви про зазначені обставини знали?

Адвокат Пукало: Ні…

Суддя: Ми витратили три години часу.

Адвокат Пукало: Ваша честь, на даний час я не знаю деталей укладення угоди між адвокатом Шевчуком і Олійником. Деталі мені невідомі. Я знаю, що Олійник просив його.

Суддя: Зрозуміло, будь ласка, присядьте.

Адвокат Музика: Сьогодні тільки дізнався.

Адвакат Зелькіна: Спільна позиція.

Обвинувачений Олійник: Підтримую позицію захисту.


Суддя Первушина: Скажіть, будь ласка, Олійник, а коли Ви уклали договір?

Обвинувачений Олійник: Відповідно…

Суддя Первушина: 24 листопада. А чому Ви мовчали?

Обвинувачений Олійник: Адвокат тоді не з’явився і…

Суддя Первушина: Я перепрошую. Чому Ви мовчали і не сказали, що Ваші інтереси буде представляти, в тому числі, адвокат Шевчук?

Обвинувачений Олійник: Я не знав, що це потрібно говорити.

Суддя Первушина: Не знали за наявності вищої юридичної освіти?

Обвинувачений Олійник: Так.

Суддя Первушина: Зрозуміло.

Далі суд також цікавиться думкою потерпілих.

«Затягування, однозначне затягування. На розсуд суду», - відповідають батьки загиблого хлопця.

Після виходу із нарадчої колегія зачитала рішення: заяву про самовідвід задовольнити. В ухвалі зазначається, що це робиться, щоб виключити навіть найменші сумніви у неупередженості і особистій зацікавленості судді у результаті розгляду справи. 

«Навіть у цьому конкретному випадку, коли особистої зацікавленості немає… оскільки пріоритетом є довіра до судової влади в цілому», - йдеться в рішенні суду. Ухвала оскарженню не підлягає.

Тепер система авторозподілу має визначити нового головуючого суддю у справі. Справу доведеться розглядати спочатку. 2 лютого засідання не буде. Дата поновлення слухання справи поки невідома.

Інтереси Сергія Олійника у цій кримінальній справі захищає чотири адвоката, включаючи Шевчука.

Нагадаємо, вночі 7 лютого 2016 25-річний патрульний Сергій Олійник обстріляв автомобіль, водій якого не хотів зупинятися. У результаті загинув 17-річний пасажир Михайло Медведєв.

Олійнику інкримінували перевищення службових обов’язків, умисне вбивство Медведєва і замах на вбивство водія. За обвинуваченням у вбивстві йому загрожує довічне тюремне покарання. Справу Олійника слухає суд присяжних.


01.02.2018

Статтею 319 КПК передбачено незмінність складу суду. За загальним правилом після заміни судді справу починають розглядати спочатку. За винятком:
1) коли у справі є запасний суддя;
2) коли сторони і потерпілий не наполягають на повторному проведенні процесуальних дій;
3) коли новий суддя ознайомився із ходом справи, матеріалами справи, згоден із прийнятими судом раніше рішеннями і не вважає за доцільне повторне проведення процесуальних дій.

Станом на 1 лютого дата чергового судового засідання невідома, але новим головуючим у справі призначений суддя Іларіон Рудик.