Єврейське походження і ще один шлюб – як чиновниця “підкоригувала” біографію покійної родички Ставицького

Щоб дружина і сини Едуарда Ставицького отримали громадянство Ізраїлю, держреєстратор, ймовірно, сфальсифікувала документи покійної прабабусі дружини екс-міністра. Такого висновку дійшли слідчі Немирівського управління поліції у Вінницькій області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані судового реєстру.

У справі про підробку документів, на підставі яких дружина і сини колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості оформили громадянство Ізраїлю, уже є двоє підозрюваних.

28 листопада 2017 про підозру повідомлено колишній начальниці відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) Немирівського районного управління юстиції Вінницької області Тетяні Яцишиній.

Підозрюваною також є матір екс-чиновниці. В одній з судових ухвал зазначається, що підозру зачитували під відеозапис в приміщенні місцевої школи, де жінка працює заступником директора з навчально-виховної роботи. Підписувати процесуальні документи вона відмовилась і 4 грудня на виклик до слідчого не прийшла, і про причини своєї неявки не повідомила. Тому суд дав дозвіл поліції на примусовий привід підозрюваної на допит до слідчого.

За матеріалами справи, Яцишина начебто на усне прохання матері і тещі Ставицького на підставі недостовірних даних сформувала витяги з ДРАЦС, згідно з якими теща екс-міністра Валентина Ушакова стала по материній лінії внучкою єврейки Шульман Р.С., котра народилась, проживала і померла в Україні та за законом Ізраїлю «Про повернення громадян» має беззаперечне право на отримання громадянства Ізраїлю. У подальшому правом отримати ізраїльське громадянство скористалась її начебто правнучка Олена Ставицька з двома синами.

Але як з’ясували слідчі, мати тещі Ставицького, Марія Величко, прізвище Шульман ніколи не носила, народилась у с. Змагайлівка Черкаського району Черкаської області та була українкою за національністю. Величко – це її дівоче прізвище  і в шлюб з деяким Величко І.А. вона не вступала, а пізніше вийшла заміж за Григорія Ушакова. Прабабуся дружини Ставицького померла у 1988 році.

За версією слідства, екс-чиновниця внесла недостовірні дані до реєстру та сформувала і роздрукувала витяги та свідоцтва про народження, шлюб і національність ряду громадян України та Росії. Слідчі виявили ознаки підробки на актових записах: деякий текст було стерто і написано заново, бланки і відбитки печатки нанесено друкуючим пристроєм. За висновком експерта, рукописний текст на усіх актових записах виконаний матір’ю екс-чиновниці.

На підставі ухвал суду слідчі поліції отримали дозвіл на виїмку документів про реєстрацію шлюбу, народження і смерть вищезгаданих осіб, тощо.

11 січня Генпрокуратура оголосила про завершення розслідування стосовно екс-міністра енергетики та вугільної промисловості.

Едуарду Ставицькому інкримінують заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (за ч. 5 ст. 191 КК), службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК) і використання свідомо підробленого документа (ч. 3 ст. 358 КК).

ГПУ викликає екс-міністра на 18 січня для ознайомлення з матеріалами справи.

Як відомо, Ставицький перебуває у всеукраїнському розшуку. У травні 2017 Інтерпол зняв його з розшуку, визнавши його кримінальне переслідування політичним.

За останньою інформацією, екс-міністр проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни. Україна направила запит про його екстрадицію.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check