Діловод главку Нацгвардії, завербована російським ГРУшником, відсидить 4 роки

Суд визнав винною у державній зраді діловода у службі радіаційного, хімічного, біологічного захисту служби екологічної безпеки Головного управління Національної гвардії України. Жінці присудили 4 роки позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Солом’янського суду від 24 січня.

Звати засуджену Антоніна Радіонова.

За матеріалами справи, її син проживає в Росії, а дочка в окупованому Криму. 

На початку серпня 2016 року жінка тимчасово перебувала в місті Красногорськ Російської Федерації, де була була завербована співробітником 316 розвідувального центру ГРУ ГШ ЗС РФ. Як сказано у вироку, вона вступила з ним у змову щодо шпигунства і ведення підривної діяльності проти України.

На Радіонову покладались обов’язки збору відомостей військового характеру, які, у тому числі, становлять державну таємницю, щодо організаційно-штатної структури підрозділів Нагвардії, забезпечення спеціальними засобами та потреби в них, проведення закупівлі обладнання та спецзасобів, проведення за участю підрозділів Нацгвардії міжнародних навчань та робочих поїздок окремих груп військовослужбовців за кордон тощо.

Жінка мала передавати інформацію російському розвіднику через «PlusMessenger» та електронну пошту.

З жовтня по листопад 2016 Радіонова передала ГРУшнику дані телефонного довідника Головного управління НГУ станом на 2014 рік, дані по димовим засобам ГУ НГУ станом на осінь 2016 року, структуру оперативних з’єднань Національної гвардії України в схемах та повідомлення щодо загальної обстановки у військових частинах та їх комплектації по лінії радіаційного, хімічного та біологічного захисту.

ГРУшник учив жінку конспірації при збору і передачі інформації. У січні 2017 вони ще раз зустрілися в Москві, поблизу Покровського монастиря і ГРУшник провів з нею навчання з архівування зібраної інформації та надання паролів на архіви за допомогою книги «Молитвослов с канонами на каждый день седмицы и всякое прошение души».

12 травня 2017 Радіонова, знаходячись на робочому місці, скопіювала документ із ноутбука свого керівника – начальника служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту – служби екологічної безпеки Головного управління Нацгвардії.

Йдеться про файл «Пропозиції до проекту основних показників державного оборонного замовлення на 2017 рік на поставку озброєння, військової та спеціальної техніки, виконання робіт та надання послуг для Національної гвардії України за бюджетною програмою КПКВ 1003020» з грифом обмеження доступу «Таємно». Факт передачі цього документа російському розвіднику в ході розслідування не встановлений.

У липні 2017 вона також скопіювала з ноутбука начальника відомості про зустріч представників Націгвардії України з військовими Фіндляндії і дані щодо наявності (потреби) в підрозділах НГУ спеціальних та димових засобів. У серпні 2017 жінка відправила цю інформацію в Росію.

У судовому засіданні Антоніна Радіонова визнала вину повністю і просила затвердити угоду про визнання винуватості і призначити покарання, узгоджене з прокурором ГПУ Олесею Скрипник.

Суд врахував, що за місцем проживання та роботи Радіонова характеризується позитивно, має незадовільний стан здоров’я, на утриманні має матір похилого віку.

Суд визнав її винною у державній зраді за попередньою змовою групи осіб (ч. 2 ст. 28 КК, ч.1 ст. 111 КК) і призначив 4 роки позбавлення волі без конфіскації майна. Строк відбування покарання відраховується з 05.10.2017 року, коли жінку було взято під варту. На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів.

Як відомо, ст. 111 КК (державна зрада) передбачає покарання від 10 до 15 років позбавлення волі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check