Брати Добкіни відбилися від спроб оподаткувати мільйони, подаровані їх батьком

Суди скасували податкові повідомлення Головного управління ДФС в Харківській області за підсумками перевірки сплати податків нардепами Михайлом і Дмитром Добкіними у 2015 році.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані судового реєстру.

Так, у липні 2017-го ДФС збільшила Дмитру Добкіну розмір зобов’язання з податку на доходи фізосіб на 10,4 млн грн. У серпні 2017 Дмитру також нарахували 782 тис грн доплати військового збору.

Михайла Добкіна змушували доплатити 2,5 млн грн податку фізосіб і 187 тис військового збору.

Претензії податківців полягали в тому, що Добкіни занизили суму доходу, з якого сплатили податок.

У випадку з Дмитром Добкіном податківці включили до бази оподаткування доходів за 2015 рік цінні папери, рухоме і нерухоме майно, набуті ним за життя. В е-декларації нардеп не вказав вартість деяких об’єктів і податківці при перевірці самі її визначали у 121,8 тис грн, виходячи із розміру 100 мінімальних заробітних плат на 1 січня 2015 року за кожну одиницю майна. Пізніше суд вирішив, що Дмитро Добкін мав право внести до е-декларації майно, не маючи інформації про його точну вартість, а ДФС не мала повноважень оцінювати вартість такого майна, і не довела, що воно придбане у звітний період, тобто у 2015 році.

Окрім іншого, 18 грудня 2015 брати отримали в подарунок від свого батька по 10 млн грн кожен і не сплатили податку.

Проблема полягала в тому, що договори дарування Добкіни не встигли нотаріально посвідчити. Оформлення мало відбутися після новорічних свят. Але 21 січня 2016, повертаючись із відпочинку в Домініканській республіці, Марк Добкін помер в салоні літака через серцеву недостатність і атеросклероз.

Після цього Дмитро Добкін подав позов про визнання недійсним договору дарування грошей між його батьком і братом. Михайло Добкін зробив так само. Суди визнали договори дійсними.

Дружина Дмитра Добкіна Олена ініціювала в суді визнання за нею частки у спільному майні. Вона хотіла, щоб суд визнав її право на половину подарованих свекром грошей, оскільки вважала договір дарування без погодження нотаріуса нікчемним. Але суд визнав договір дійсним і у серпні 2017 у позові відмовив.

Після цього у вересні 2017 Дмитро Добкін виграв спір проти ДФС у Харківському окружному адмінсуді Києва, а 21 листопада податківці програли апеляцію.

Суди визнали 10 млн подарунком від родича першого ступеня спорідненості і погодилися, що вони оподатковуються за нульовою ставкою. Суди посилалися на рішення суду у справі за позовом його дружини, в якому договір дарування коштів визнаний укладеним. Наразі ДФС звернулась із скаргою в Касаційний адмінсуд.

24 листопада 2017 аналогічний позов проти ДФС в Харківському окружному адмінсуді виграв Михайло Добкін. Суд врахував рішення у справі за позовом його брата, де суд уже визнав договір дарування коштів укладеним. Управління ДФС подало апеляцію. 
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check