Судді Ємельянову продовжили обов’язки підозрюваного до початку лютого

Подільський суд Києва продовжив строк дії обов’язків підозрюваного судді Вищого господарського суду Києва Артуру Ємельянову.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Артур Ємельянов підозрюється у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду.

У березні 2017 ТОВ «Проект-А» визнано потерпілим у справі з цивільним позовом у 328,6 млн грн. У таку суму компанія оцінює заподіяну їй шкоду. Вважається, що внаслідок втручання в роботу суду фірму позбавили права на будівлю по вул. М. Амосова, 12 в Києві площею 18405 кв.м, вартістю 328,6 млн грн, яку суд визнав власністю ПАТ «Укрсоцбанк».

Аналогічно потерпілими у справі стосовно Ємельянова визнані ПрАТ «Дніпротурист» з претензіями на 200 млн грн, ПрАТ «Запоріжтурис» – 3,5 млн грн, ПрАТ «Волиньтурист» – 3,06 млн грн.

В ухвалі суду зазначається, що строк досудового розслідування у справі спливає 1 лютого 2018 (водночас прокуратура може його продовжити). Протягом 2017 розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося. «Обставинами, які перешкоджають завершенню досудового розслідування на теперішній час, є необхідність проведення ряду слідчих (розшукових) та процесуальних дій», – йдеться у клопотанні прокурора.

Підозру Ємельянову вручено ще 17 жовтня 2016. Суд визначив йому запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави, а також низку обов’язків.

На сьогодні у Ємельянова є тільки два обов’язки – повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання і утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні, іншими особами, визначеними слідчим чи прокурором, з приводу обставин кримінального провадження.

Попри статус підозрюваного, Ємельянов продовжує працювати суддею Вищого господарського суду Києва.

Раніше суддя також мусив здавати паспорт та інші документи для виїзду за кордон.Але 8 червня 2017 суд зняв цей обов’язок.

Артур Станіславович поскаржився на обмеження його права на отримання медичної допомоги. Повідомив, що має хронічне захворювання з діагнозом лівостороння люмоішіалгія, внаслідок перенесеної травми (проявляється болем у попереку).

«Тривале лікування в українських закладах охорони здоров’я не дало позитивного результату, що змусило Ємельянова звернутися до закордонних спеціалістів у галузі медицини і у вересні 2016 року розпочати 12-ти тижневий курс лікування у німецькій клініці «Walkagain Center», який передбачав проходження комплексу щотижневих амбулаторних заходів до початку грудня 2016 року, однак він був перерваний у жовтні 2016 року, після застосування запобіжного заходу внаслідок покладення на Ємельянова процесуальних обов’язків, які обмежили його у можливості залишати межі Київської області без дозволу прокурора та слідчого, в результаті чого на початку 2017 року відбулося чергове загострення хвороби у зв’язку з чим Ємельянов декілька разів вимушений був знаходитися на лікарняному та отримував оперативну медичну допомогу. Згідно проведеного 14.12.2016 року клінічного обстеження Ємельянова невропатологом ДНУ «Науково – практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, було встановлено різке погіршення стану здоров’я та призначено лікування в умовах стаціонару, що на думку слідчого судді дійсно свідчить про поступове настання негативних наслідків для здоров’я підозрюваного», – йдеться у матеріалах суду.

Крім того, суд врахував, що малолітня дочка Ємельянова проживає з його екс-дружиною у Відні і здача паспорта не дає підозрюваному брати участь у вихованні дитини та виконувати батьківські обов’язки. Суд вирішив, що скасування процесуальних обмежень для Ємельянова щодо періодичного та короткострокового виїзду за межі України для отримання медичної допомоги та відвідання доньки, не збільшить процесуальних ризиків і не завадить закінчити розслідування.

Як відомо, екс-голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков та колишній головний спеціаліст канцелярії Управління документального забезпечення цього суду, яким також повідомлено про підозру у цій справі, оголошені в розшук.

За матеріалами справи, у 2014-2015 років суддя Ємельянов проживав в Києві у квартирі, орендна плата за яку становила 7200 доларів на місяць. При цьому відповідно до декларації за 2014 рік його члени сім’ї володіли двома земельними ділянками близько 2 тис. кв.м, житловим будинком та мали 13 квартир у Донецьку та Києві. В кінці 2014 року Ємельянов розлучився зі своєю дружиною Світланою після 20 років шлюбу і більша частина майна залишилась їй.

Журналісти програми «Схеми» зафіксували, що після розлучення Ємельянов і його екс-дружина мали щонайменше чотири спільні закордонні поїздки. За інформацією журналістів, на Світлану Ємельянову зареєстровано нерухомість в Австрії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Крім того, у 2015 році в банку Ліхтенштейну було виявлено 5,8 млн євро і 7 млн доларів на рахунку компанії, бенефіціаром якої, за даними правоохоронних органів, була дружина Ємельянова.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check