Суд зняв арешт з будівлі на Хрещатику, яку купив нардеп Супруненко

Суд задовольнив апеляційну скаргу адвоката ТОВ «Пропріо-К» і скасував арешт нежилого приміщення в Києві вул. Хрещатик, 30 літ. А площею 432,5 кв.м.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Апеляційного суду Києва від 5 грудня.

Арешт було накладено ухвалою Голосіївського суду від 6 листопада за клопотанням представника прокуратури м.Києва Олександра Жили у рамках кримінального провадження щодо незаконної приватизації комунального майна. Це провадження було зареєстроване ще в 2012 році.

Адвокат «Пропріо-К» повідомив, що фірма купила приміщення у 2008 у ТОВ «Інвестиційно-консультаційна компанія «ГАЄР», є його законним власником та намірів подальшого продажу чи відчуження майна не має.

Будинок є об’єктом пам’ятки архітектури місцевого значення, в зв’язку з чим «Пропріо-К» підписало охоронний договір. Як вважає адвокат, забороняючи вчинення будь-яких дій щодо розпорядження майном, суд фактично заборонив «Пропріо-К» виконувати обов’язки, покладені на нього охоронним договором.

Крім того, у 2010 році «Пропріо-К» здійснило ремонт цього приміщення з переплануванням і пристосуванням для розміщення магазину непродовольчих товарів, що було погоджено з органом охорони культурної спадщини, в результаті чого його загальна площа становить 503, 4 кв.м. (раніше площа становила  432,5 кв.м.).

За матеріалами кримінального провадження, службові особи Головного управління комунальної власності Київради, у 2007-2010 рр. з порушеннями організували відчуження об’єктів нерухомості за заниженою вартістю, використовуючи підконтрольну їм компанію «ГАЄР». У 2008 «Пропріо-К» купило будинок за 5,6 млн грн. Але в жовтні 2017 судова будівельно-оціночна експертиза встановила, що ринкова ціна будівлі була на 478 тис грн вища.

Апеляційний суд зазначив, що у клопотанні прокурора відсутні докази, що будинок набутий у власність внаслідок злочину або є предметом кримінального правопорушення.

«Слід зауважити, що не може бути метою накладення арешту на майно ТОВ «Пропріо-К» і конфіскація майна як вид покарання або захід кримінально-правового характеру щодо юридичної особи у зв’язку з тим, що жодній службовій особі цього товариства у даному кримінальному провадженні не повідомлено про підозру», – йдеться у рішенні суду.

Відтак Апеляційний суд вирішив, що Голосіївський суд проявив однобічність і необ’єктивність судового розгляду і його ухвала підлягає скасуванню як незаконна.

Бенефіціарми «Пропріо-К» є нардеп Олександр Супруненко з групи «Воля народу» і його брат Вячеслав, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького.

Додамо, що в реєстрі судових є дані, що 16 листопада Голосіївський суд з аналогічних причин наклав арешт на будинок за адресою м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 9/2 літ. А, площею 11893 кв.м., власниками якого є ТОВ «Клеменс» і ТОВ «Міжнародний діловий офісний центр».

«Міжнародний діловий офісний центр» належить лондонській компанії «Глобал прайм пропетріз лімітед», яка, у свою чергу, належить Global Prime Properties Group LTD з Віргінських островів. Бенефіціаром значиться громадянка Кіпру та Німеччини Дьорте Агнес Картеуш-Іоанну.

Засновником фірми «Клеменс» є «Міжнародний діловий офісний центр» і вже згадана лондонська компанія «Глобал прайм пропетріз лімітед».

У червні 2015 року «Міжнародний діловий офісний центр» придбав 7,4% «Асвіо-Банку» на користь Олександра Супруненка, пізніше ці акції були переоформлені на нього. Водночас бенефіціаром цієї компанії він себе не визнає.

31 жовтня аналогічно за клопотанням прокурора Жили суд наклав арештна приміщення в м. Києві по вул. Петра Сагайдачного, 8/10 площею 247 кв.м. Власником нерухомості є ТОВ «Сегетіс», засноване кіпрською компанією «Сегетіс Лімітед», бенефіціаром якої є кіпріотка Крістіна Маркантоні.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check