Справа Головатого: захист не привів свідків і запідозрив прокурорів у дружбі з суддею

21 грудня засідання у справі екс-замголови Держекспортконтролю, звинуваченого у вимаганні $250 тис хабара, суддя Павло Отвіновський відкрив повідомленням, що свідки захисту вкотре не з’явились.

Але адвокат обвинуваченого одразу перевів хід процесу в інше русло. Він зачитав колегії суддів заяву про відвід прокурора Аліни Жовницької.
   
      – Нові обставини? – уточнив суддя.
      – Да, нові обставини, пов’язані з останніми подіями, яких ми стали свідками, – відповів адвокат Андрій Ковеза.

Як відомо в червні 2017 захист Головатого вже заявляв відвід усій групі прокурорів, оскільки вони «діють упереджено по відношенню до обвинуваченого, впливають на свідків захисту з метою фальсифікації показань, а також приховують істотні докази, які виправдовують обвинуваченого». Тоді колегія суддів заяву не задовольнила.

Підставою для нового відводу став факт, що прокурори начебто спілкуються із головуючим суддею поза судовим процесом і таким чином на нього впливають.

Адвокат Ковеза повідомив, що 07.12.2017 після чергового судового засідання він та його підзахисний пішли до секретаря судді Отвіновського, щоб отримати копії документів, які були залучені до матеріалів кримінального провадження стороною обвинувачення. За його словами, у приймальній, що розташована перед кабінетом судді Отвіновського, був тільки секретар, а двері до кабінету судді були зачинені. Секретар попросила почекати їх ззовні.

«Через декілька хвилин очікування я та Головатий стали свідками того, що з кабінету судді Отвіновського вийшов процесуальний керівник групи прокурорів і заступник керівника антикорупційної прокуратури Кривенко та Жовницька, яка підтримує обвинувачення», – описав ситуацію адвокат Ковеза.

На запитання про причини візиту прокурори повідомили адвокату, що отримували повістки для виклику свідків в наступне судове засідання. Захисник Ковеза назвав твердження прокурорів брехнею, оскільки суддя повістки не надає, бо це є функцією секретаря.

«Суддя почав виправдовуватись та заперечувати, що прокурори перебували в його кабінеті», – продовжив свою розповідь адвокат.

У підсумку обвинувачений попросив відводу не тільки Жовницької і Кривенка, а й усієї групи прокурорів.

Прокурор Жовницька попросила відвід не задовольняти і пояснила, що повістки про виклик свідків підписуються безпосередньо суддею. Також вона вкотре підкреслила, що сторона захисту затягує слухання справи.

Судді видалились у нарадчу.

СВІДКИ НЕ ПРИЙШЛИ, БО В ГОЛОВАТОГО ІНШІ ПЛАНИ

Як відомо, колишнього заступника голови Держекспортконтролю звинувачують у

вимаганні $250 тис хабара від підприємства «Мотордеталь-Конотоп» за видачу дозволу на експорт продукції. Спілкування Головатого з представником приватної компанії фіксувалось на відео. Пізніше вдома та в машині екс-чиновника виявили мічені купюри.


Справа слухається в суді вже півтора року. Дослідження доказів обвинувачення закінчилось ще навесні цього року. Далі суд узявся за докази захисту. Так, сторона Головатого заявила 22 свідки. І хоча справа слухається щотижня, процес іде повільно. Станом на сьогодні допитано шестеро.

14 грудня засідання не відбулося, бо захисник обвинуваченого був зайнятий в іншій справі. Прокурор називає це зривом засідання. А Головатий каже, що причини були поважні і суд попередили завчасно.

21 грудня, коли засідання відбулося, свідки не прийшли. «Значит, вызовем еще раз», – спокійно реагує Головатий.

Далі він уточнює, що насправді вони і не планували викликати свідків, оскільки вирішили подати клопотання про відвід. Прокурор і судді, щоправда, мали інші плани: вони чекали свідків.

За словами адвоката, декотрим свідкам, які є співробітниками СБУ, він не може направити повістки, бо не знає їх домашніх адрес. Ще один свідок екс-голова Держекспортконтролю Юрій Терещенко переховується за кордоном.

Разом з тим, серед свідків є і дочка обвинуваченого. «Она будет последним свидетелем, который будет допрошен. Так построена защита. Сначала будут допрошены сотрудники СБУ, которые совершили преступление, деньги подбрасывали, провоцировали», – пояснив Головатий. Він наполягає, що необхідно допитати всі 22 особи.

Прокурор: «Ви ж не зможете тягнути вічно всю цю ситуацію…»

Головатий: «Зачем ее тянуть. Она развяжется и, поверьте, не в Вашу пользу… Когда Ваш Порошенко оставит должность, то вы все вместе строем пойдете… и с отдельными членами СБУ…»

«Вы должны предоставлять те факты, которые не только свидетельствуют против меня, но и за меня. И вы должны объективно вести обвинение», – описує Головатий своє бачення роботи прокурора.

І хоча Головатий неодноразово говорив про провокацію з боку СБУ, заяви у правоохоронні органи він так і не написав. На його думку, виступів у суді достатньо.

Після повернення із нарадчої судді не задовольняють відвід групі прокурорів. На думку суду, захист не навів переконливих доказів і обставин щодо упередженості прокурорів.

У відповідь захист Головатого заявляє відвід усій колегії суддів із тих же причин. 

«Через суддю Отвіновського ми допускаємо, що тиск іде і на всю колегію суддів», – сказав адвокат Ковеза.


І знову судді на півгодини виходять у нарадчу, щоб повернутись із аналогічним рішенням: заяву про відвід не задоволено.

Далі суд оголошує перерву до наступного четверга.

– Так що ми в наступному судовому засіданні свідка допитуємо? – запитує прокурор у захисника.

– Вродє одного можна, – відповідає адвокат.

Чи забезпечить захист явку свідка і на чию користь будуть його покази дізнаємося уже наступного тижня.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check