Корнацький судиться за гектари на острові поряд з Онищенком і «квітником» СБУ

Обухівський суд за заявою нардепа від БПП Аркадія Корнацького скасував заочне рішення про повернення у власність держави 40 гектарів острова на річці Козинка.

Наступне засідання і новий судовий розгляд призначено на 29 грудня.

Раніше, 30 травня цього року Обухівський суд ухвалив заочне рішення, яким позов першого заступника прокурора Київської області про витребування землі задовольнив повністю.

Проте Аркадій Корнацький, який є одним із власників спірних ділянок і має 4 гектари, подав заяву про перегляд рішення.

Він був незадоволений, що рішення прийнято за його відсутності. Корнацький посилався на поважність причин своєї неявки, неврахування судом певних обставин. Повідомив, що не отримував повістки особисто, тому і не з’явився в судове засідання. Вимоги нардепа підтримали представники ще чотирьох власників.

Як з’ясувалося, суд здійснював виклики Корнацького за адресою реєстрації в селі Чаусово Друге Миколаївської області. Так, копія позовної заяви з додатками, судова повістка про виклик відповідача Корнацького до суду були направлені за вказаною адресою і вручені його матері 16.05.2017 року, тобто більш ніж за три дні до дати судового засідання, в якому було винесено заочне рішення 30.05.2017 року.

Тому суд вирішив, що Корнацький був належно повідомлений про час і місце судового засідання, на якому було винесене заочне рішення.

Поряд з тим суд звернув увагу на доводи про відсутність особистих підписів Корнацького щодо повідомлення про інші судові засідання у справі.

Крім того, 5 грудня, слухаючи заяву Корнацького, суд дізнався, що на момент розгляду справи він жив не на Миколаївщині з мамою, а в готелі для парламентарів.

«Суд звертає увагу, що лише на стадії розгляду заяви про перегляд заочного рішення суду було повідомлено про зміну місця проживання заявника, зокрема про те, що в зв’язку із службовою діяльністю як народного депутата України Корнацький проживав станом на час вирішення справи в іншому населеному пункті за адресою: м.Київ, вул. Грушевського, 26/1, номер 1108 готельного комплексу «Київ», тому про зміну його адреси суду не було відомо при винесенні заочного рішення. За таких обставин, суд вважає причини неявки відповідача Корнацького в судове засідання поважними.


Правова оцінка доводам та доказам, на які посилається заявник судом при винесенні рішення не надавалась. Зокрема судом на час розгляду справи не досліджувались письмові докази, на які посилається заявник, а саме нотаріально посвідчені договори купівлі-продажу, квитанції тощо, хоч це має важливе значення для вирішення спору», – йдеться у рішенні суду.

Відтак суддя Максим Кравченко скасував рішення про витребування 40 га землі і призначив нове засідання на 29 грудня.

ЧОМУ СУД ЗАБИРАВ ЗЕМЛЮ

За матеріалами справи, Обухівська райдержадміністрація ще у 2008 році роздала ділянки на острові на річці Козинка у власність 20 громадянам для особистого селянського господарства.

У 2015 році суд визнав недійсними державні акти на право власності на земельні ділянки. Було встановлено, що це землі водного фонду із обмеженим режимом використання, які перебувають під особливою охороною державиі їх приватизація заборонена законом. Крім того, первинні власники повідомили, що насправді про виділення землі до Обухівської РДА не зверталися.


У 2016, незважаючи на судові рішення про незаконність приватизації, частину ділянок успішно перепродали і подарували.

Одним із нових власників став нардеп від БПП Аркадій Корнацький, який 23 лютого 2016 придбав дві ділянки по 2 га, а через місяць здав їх в оренду.

Він купив ділянки у деякої Людмили Дьоміної за цікавою ціною – по 400 тис грн кожна. Ось для порівняння25 соток з виходом до води в Плютах Обухівського району. Ця ділянка зовсім поруч і за неї просять 125 тис доларів або 3,5 млн грн.  Одна ділянка Корнацького у 8 разів більша.

Тому нардепу або неймовірно пощастило, або він свідомо занизив ціну, щоб менше платити податків. А що? Так багато хто робить…

Але повернімось до справ судових. Хоча землю і встигли перепродати, прокуратура подала позов про витребування її у власність держави.

30 травня 2017 суд, враховуючи попередньо встановлені порушення, дійшов висновку, що жодна фізична чи юридична особа не могла набути ці землі у власність законно.
Натомість нинішні власники набули таке право власності у спосіб, який тільки за формальними ознаками має вигляд законного.

«Вказані громадяни в силу зовнішніх, об’єктивних, явних і видимих, характерних для земель водного фонду природних ознак (наявності річки Козинка, її берегових ліній, прибережно-захисних смуг) спірних земельних ділянок знали або, проявивши розумну обачність, могли знати про те, що землі водного фонду вибули з володіння держави з порушенням вимог закону, що ставить їх добросовісність під час набуття земельних ділянок у власність під обґрунтований сумнів», – зазначив суд.

А ХТО-ХТО НА ОСТРОВІ ЖИВЕ? ОНИЩЕНКО І «КВІТНИК» СБУ

Аркадій Корнацький – не єдине звучне ім’я у списку власників спірної землі.
Поряд 6 гектарів купив біглий нардеп Олександр Онищенко. Після Євромайдану громада вже успішно відсудила в того ж газового бізнесмена 6 гектарів в Козині, по сусідству з Нестором Шуфричем. І, як бачимо, «хунта» не зупиняється і готова далі забирати останнє…Але не Онищенком єдиним. Більшість власників крупних ділянок ідентифікувати наразі не вдалося. Це можуть бути підставні особи, нижче я надам їх список.

Проте є на острові і невеликі наділи по 22 сотки. Цей порівняно дріб’язок можна було б проігнорувати. Але трохи терпіння і ми потрапляємо у справжній квітник – виявляється цю земельку послідовно скупили дочки та дружини колишнього керівництва Служби Безпеки України.

Одна така ділянка просто на березі річки Козинка належить Олені Химей – дочці екс-замглави Служби безпеки України Володимира Химея.

Одразу над нею – земля Тетяни Седельникової. Це дружина екс-керівника СБУ в Кіровоградській області Олександра Седельникова (звільнений у квітні 2014).

Вище 22 сотки зареєструвала на себе Олександра Парамонова – колишня прокурорша прокуратури Києва, а сьогодні адвокат. Це дочка Юрія Парамонова, який обіймав керівні посади в СБУ часів Ющенка та Януковича. До 2009 він керував СБУ в Миколаївській області, потім СБУ Полтавської області, пізніше СБУ Києва.

А далі просто список:
 • Ірина Кулишева, дружина Віктора Кулишева, у 2005 році начальника відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ в Запорізькій області.
 • Олена Рогаліна, дружина Володимира Рогаліна, екс-начальника внутрішньої безпеки СБУ.
 • Яна Чичирко, дочка Сергія Чичирка, екс-начальника УСБ України в Київській області (23 березня 2010 — 4 травня 2012).
 • Наталія Рокитська, дочка Володимира Рокитського, екс-начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління (звільнений 5 липня 2012).

Решту власників не вдалося з ким-небудь пов’язати. Тому тільки називаємо їх:

 •           Дьоміна Людмила Василівна – 8 га
 •           Буркова Ірина Сергіївна, Біляєв Микита Сергійович, Лук’янова Валентина Вячеславівна – 2 га
 •          Ковтунович Сергій Олександрович – 8 га
 •          Корнієнко Алла Федорівна – 6 га
 •          Бортник Євген Сергійович – 2 га
 •          Мартинюк Лариса Анатоліївна – 2 га
 •          Івлєва Ольга Леонідівна – 0,22 га
 •           Оліх Надія Петрівна – 0,22 га

Весь наведений вище список землевласників міг би уже стати історією і піти в архів. 

30 травня цього року суд постановив землю повернути у державну власність. Але один із власників ділянок нардеп Корнацький скасовує це рішення. Ну бо повісток він не отримував, мабуть, йому мама не розповідала, що вони приходять. Тепер народний обранець буде переконувати, що землю він купив чесно і про тривалу судову тяганину і скасовані держакти нічого не знав.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check