Екс-тиловика «ДНР» Купріяна засудили до 5 років тюрми

Суд визнав колишнього начальника тилу «ДНР» Дмитра Купріяна винним в участі у терористичній організації, а також сприянні її діяльності. Згідно з вироком суду йому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

За матеріалами справ, Купріян підпорядковувався так званому «міністру оборони» «ДНР», громадянину Росії, виконуючи його вказівки щодо матеріально-технічного, продовольчого, військового забезпечення представників терористичної організації.

(На фото – Купріян з бородою, посередині)


Телефонні розмови свідчать, що у липні 2014 Купріян був задіяний в організації поставок цигарок, хліба та пального для підрозділів «ДНР». Також він безпосередньо погоджував вилучення майна у приватного підприємця Донецької області іншими членами «ДНР» для потреб незаконних збройних формувань. Крім того, брав участь в організації автобусів для перевезення на територію України військовослужбовців із м. Ростов Російської Федерації для збройного протистояння українським військовим.

Допитаний в судовому засіданні Купріян вину визнав повністю.
Він дав покази, що дійсно у червні-вересні 2014 року був на території Донецької області та м. Донецьк і відповідав за забезпечення «ДНР» паливно-мастильними матеріалами, продовольством, цигарками і транспортом, оскільки був призначений на посаду «начальника служби тилу «ДНР» і мав позивний «Батя». У вчиненому щиро розкаявся.


Суд також врахував, що 70-річний Дмитро Купріян є особою похилого віку, має ряд хронічних захворювань, був учасником бойових дій в Афганістані, є ветераном військової служби, а також дав викривальні покази по іншому кримінальному провадженню.

Відомо, що восени 2014 Купріян з дружиною виїхали з Донбасу в Білгородську область Росії. Там вони жили в покинутому будинку і опинилися без засобів до існування. Купріяна заарештували в грудні 2015 на українсько-російському кордоні при спробі потрапити в Україну, щоб отримати пенсію.

Період перебування у СІЗО з 20 грудня 2015 до 21 червня 2017 йому врахують у строк відбування покарання за «законом Савченко», тобто один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Таким чином Купріян уже відбув за гратами 3,5 роки із 5, що йому призначив суд.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check