Екс-прокурор Нечипоренко, підозрюваний у $150 тис хабара, поділив майно з екс-дружиною за підробними документами

Колись гучна справа про затримання екс-прокурора Подільського району Києва Сергія Нечипоренка і його заступника Олексія Білого неспішно слухається в Шевченківському суді Києва.

Колишніх прокурорів затримали 30 листопада 2015, але вироку у справі немає досі.
Тільки у вересні цього року суд долучив 16 томів документів, поданих прокурором. 

Окрім справи про хабар, паралельно стосовно Нечипоренка розслідується епізод про незаконне збагачення. За обидва злочини йому загрожує конфіскація майна.

Як відомо, в кінці 2015, після затримання, Нечипоренко розлучився зі своєю дружиною Іриною Орєховою на підставі цього їй вдалося зняти арешт з частини майна. 


(Орєхову називають позашлюбною дочкою Сергія Ківалова, вона була співзасновницею Міжнародного гуманітарного університету, почесним президентом якого є Ківалов).

26 грудня 2017 Печерський суд арештував автомобіль Land Rover Range Rover Autobiography, який раніше належав Орєховій.

Як відомо, 16 грудня 2015 Печерський суд розірвав шлюб Орєхової і Нечипоренка. А вже 17 грудня 2015 автомобіль продали за 149,9 тис грн. Тим часом, за даними Мінекономрозвитку, ціна на авто складає 2,2 млн грн.

У травні і червні 2016 автомобіль ще двічі перепродали. Останньому власнику він обійшовся у ті ж 149,9 тис грн. Водночас у матеріалах справи є документ, що станом на травень 2016 автомобіль вважався арештованим.

(Раніше телепрограма «Наші гроші» розповіла, що за 149 тис грн автомобілі придбало чимало чиновників, оскільки в Україні діють ліміти Нацбанку на готівкові розрахунки (не більше 150 тис грн). Крім того, розрахунки понад 150 тис грн потрапляють під обов’язкову перевірку Держфінмоніторингу, тобто треба пояснити, хто є платником і яке походження грошей).

В кінці листопада 2017 адвокат домігся скасування арешту машини, показавши суду на підтвердження платоспроможності покупця документи про його депозитні рахунки. Через місяць суд повторно наклав арешт і зауважив, що, згідно з банківськими документами, у 2016 власник значних коштів з рахунків не знімав, а щоб купити автомобіль гроші потрібно витратити.

Але куди цікавіше інше. В суді прокурор повідомив, що 18 січня 2017 приватний нотаріус була визнана винною у підробці договору про поділ майна подружжя Нечипоренка і Орєхової. Так, на момент складення договору 22.12.2015 Орєхова перебувала за межами України, і договір від її імені начебто підписав її представник за довіреністю. За версією слідства, ця довіреність так само була підроблена. Згодом на підставі договору нотаріус внесла зміни до реєстру речових прав на нерухоме майно. Крім того, підроблений договір використовувався для оскарження арештів майна екс-подружжя.

Нотаріус уклала з прокурором угоду про визнання винуватості. Суд призначив їй 2 роки позбавлення волі і штраф у 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Водночас суд звільнив її від покарання з іспитовим строком 1 рік.

30.05.2017  Генпрокуратура звернулась до Печерського суду про визнання недійсним договору про поділ майна Нечипоренка і Орєхової та скасування його реєстрації. Якщо цей позов буде задоволено, то інші договори про продаж нерухомості і транспортних засобів також можуть бути визнані недійсними. Суд ще досі не ухвалив рішення у цій справі.
Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check